Barcelona kiksala, pobjeda Deportiva

Nikola Vlahović • subota, 06.03.2010.

U prvoj utakmici subotnjeg dijela Primere Deportivo je pobijedio Tenerife rezultatom 3:1. Domaćini su imali gol minusa, ali brzo su se vratili i okrenuli utakmicu u svoju korist. U drugoj utakmici večeras, Barcelona nije uspjela doći do pobjede nad Almerijom, utakmica je završila bez pobjednika 2:2.

Branitelj naslova Barcelona u gostima je odigrala utakmicu s Almerijom. Igrači Barcelone u utakmicu su ušli vrlo motivirano i u prvih desetak minuta imali su dvije prilike. Prvi put je pokušao Andres Iniesta, ali vratar Diego Alves čuva svoj gol. Nekoliko minuta kasnije svoj udarac je isprobao i Xavi , ali domaći vratar bez problema brani njegov pokušaj. Onda je uslijedio šok za igrače Barcelone. Bernardello je izveo korner a pred golom Valdesa odlično je skočio Cisma i glavom zakucao loptu u Barcelonin gol.

Zasluge za vodstvo Almerije, jednim dijelom, pripadaju i braniču Barcelone Puyolu, kojeg je Cisma nadvisio u skoku. Nakon gola Barcelona je zagospodarila terenom. Blizu izjednačenja bili su u 21. minuti. Slobodan udarac odlično je izveo Xavi, ali vratar Almerije efektnom paradom spašava svoj gol. Malo nakon toga, domaćini su odigrali kontru, odličan udarac uputio je Guilherme, ali ovaj put Valdes dobro reagira.

Nezadovoljni Bodipo

Vezane vijesti

Pomalo neočekivani potez napravio je trener domaćina samo nekoliko minuta nakon što je Deportivo izjednačio rezultat. Naime, trener Deportiva u 38. minuti odlučio je iz igre izvaditi Bodipa, a na teren je poslao Juana Carlosa Valerona. Ta odluka razočarala je napadača, koji se odmah verbalno obračunao sa svojim trenerom.

Nakon niza promašenih prilika, Barcelona je izjednačila u 41. minuti. Slobodan udarac s vrha šesnaesterca, majstorski je izveo Lionel Messi, prebacio je živi zid a lopta je završila u desnom kutu Alvesovog gola. Domaćini su dosta prosvjedovali na odluku sudca, kada je dosudio prekršaj nad Ibrahimovićem iz kojeg je Barcelona došla do izjednačenja.

U nastavak utakmice domaćini su krenuli dosta hrabro što im se isplatilo u 57. minuti kada su ponovno došli u vodstvo zahvaljujući autogolu Puyola. Na jednu prizemnu loptu Puyol je uklizao i poslao je u vlastitu mrežu. Stoper Barcelone glavni je krivac za oba pogotka Almerije. Međutim, nakon što su primili drugi gol, gosti su ostali i s igračem manje. Izravni crveni karton dobio je Zlatan Ibrahimović.

Barcelona se ponovno vratila u igru u 66. minuti. Ponovno je strijelac bio Messi. Na odbijenu loptu natrčao je Argentinac i lagano je pospremio u Almerijin gol. Na terenu se nije moglo primjetiti da Barcelona ima igrača manje, ali od mnoštva prilika koje su stvorili, igrači španjolskog prvaka nisu uspjeli zabiti pogodak za pobjedu. Barcelona je kiksala na gostovanju kod Almerije i neodlučen ishod zasigurno nije zadovoljio igrače i trenera Barcelone. Treba također priznati da je Almerija hrabrom igrom došla do zasluženog boda.

Subotnji dio 19. kola Primere otvorili su Deportivo i Tenerife. Premda su domaćini u utakmicu ušli kao izraziti favoriti, prvi su poveli gosti. U 17. minuti pred golom domaćina dobro se snašao Juanlu, okrenuo svog braniča i efektno pogodio za vodstvo gostiju. Strijelcu je kod pogotka asistirao Pablo Sicilia. Međutim, domaćini su se uspjeli u 33. minuti vratiti u igru. Nakon dobrog ubačaja Guardada, odlično je glavom mrežu gostujućeg gola pogodio Juan Rodríguez.

Deportivo je preokrenuo utakmicu u 55. minuti prekrasnim pogotkom Guardada. Veznjak je uputio silovit udarac iz kosa sa vrha šesnaesterca, vratar Aragoneses ispružio se koliko god je mogao, ali lopta je završila iza njegovih leđa. Deportivo je utakmicu riješio u 67. minuti, kada je nakon gužve, ponovno sa vrha šesnaesterca mrežu gostiju zatresao Diego Colotto. Ovom pobjedom Deportivo ja nastavio borbu za mjesta koja vode u Europu, dok Tenerife očekuje grčevita borba za ostanak u prvoligaškom društvu.