Real Madrid 3:2 Sevilla
Sevilla

Real preuzeo vrh Primere

Nikola Vlahović • nedjelja, 07.03.2010.

Derbi 19. kola Primere odigran je na Santiago Bernabeu između Real Madrida i Seville. U odličnoj utakmici, sa mnoštvom prilika Real se izvukao iz dva gola minusa i na kraju slavio rezultatom 3:2. Pobjedom nad Sevillom i remijem Barcelone, Real je zauzeo vrh Primere.

Iako je neodlučen rezultat Barcelone išao na ruku igračima Real Madrida, domaćini su vrlo loše otvorili utakmicu i već su u desetoj minuti gubili. Nakon dobre akcije gostiju pred golom Reala, loše je reagirala domaća obrana, a nesretni Xabi Alonso pogodio je vlastiti gol. Dobru priliku domaćini su imali u 23. minuti. Slobodan udarac sa dvadesetak metara izveo je Ronaldo, umjesto udarca Portugalac je ubacio pred gol Seville, ali netko od njegovih suigrača loše reagira i šalje loptu pored gola.

U 32. minuti iz daljine je pokušao Marcelo, ali njegov udarac bez poteškoća zaustavlja Palop. Samo dvije minuta nakon toga ponovno se u prilici našao Marcelo ali Palop odlično reagira i kupi loptu ispred Brazilca. Nakon početnog šoka igrači Reala uspjeli su povezati svoju igru, ali nisu uspjeli svladati gostujućeg vratara. Odličnom reakcijom Palop je sačuvao svoj gol u 39. minuti. Sa peterca je pucao Sergio Ramos, ali Palop refleksno odbija loptu.

Utakmica se skroz preselila pred gol Seville i pravo je čudo što Real nikako ne može postići pogodak. Nekoliko puta pokušao je C. Ronaldo, ali raspoloženi Palop čuva svoju mrežu. U zadnjih desetak minuta prvog poluvremena, momčad Seville uspjela je izdržati sve napade domaćina i na odmor otići s prednošću od jednog gola.

Veliku pogrešku u 52. minuti napravila je obrana Reala na čelu sa Casillasom. Stoper Seville Ivica Dragutinović izveo je slobodan udarac sa dvadesetak metara, lopta je preletjela sve ispred gola, iznenadila Casillasa i završila iza njegovih leđa. Pomalo smiješan gol primio je Real. Nekoliko minuta nakon toga Real je mogao smanjiti rezultat, ali udarac Kake, ponovno brani Palop.

Napokon je Real zatresao mrežu gostujućeg gola u 60. minuti. Lopta je došla do C. Ronalda i sa desetak metara Portugalac rutinirano zabija za smanjenje rezultata. Gol Ronalda dao je "krila" igračima Reala, koji su u 64. minuti poravnali rezultat. Nakon kornera dobro je reagirao Sergio Ramos i glavom pogodio za 2:2. Veliku priliku u 67. minuti propustili su domaćini. Na odličnu asistenciju Ronalda, malo je zakasnio Sergio Ramos i propustio ugurati loptu u prazan gostujući gol.

Real Madrid je skroz preuzeo igru i u 70. minuti bili su blizu pogotka. Odlično je sa vrha šesnaesterca pucao Gonzalo Higuain, ali njegov udarac pogađa desnu vratnicu Palopovog gola. Real je promašivao priliku za prilikom, tako je u 73. minuti ponovno pucao Argentinac, ali ovaj put je pogodio gredu. U zadnjih deset minuta utakmice ušlo se s rezultatom 2:2. Real je bio pun motiva da pobijedi kako bi se bodovno izjednačio s Barcelonom, koja je odigrala neriješeno s Almerijom.

Nevjerojatan pritisak Reala isplatio se u sudačkoj nadoknadi, kada je pobjednički gol postigao Rafael van der Vaart. Real je odigrao odličnu utakmicu i sa 0:2 okrenuo rezultat na 3:2. Iako teško, igrači Reala zasluženo su došli do nova tri boda, koja su ih "lansirala" na čelo prvenstvene ljestvice.

• H.E. Pennypacker07.03.2010. u 00:59
    potpuno zaslužena pobjeda, realan rezultat bio bi 2:0 za real, eventualno 3:0 ili 3:1. pridružujem se listi onih koji isčekuju el classico!
    H.E. Pennypacker
  • Obrisan korisnik07.03.2010. u 00:47
    zaboravili su spomenuti i strašan udarac gutija koji je završio na gredi,bio bi to neviđeni gol..! Inače danas je Ronaldo igrao impresivno,pokazao je da je trenutno najbolji igrač svijeta,lakoćom prolazi protivnike,brzina strašna,dodavanja precizna,udarac oštar,svaka čast!
  • Obrisan korisnik07.03.2010. u 00:24
    bit ce zanimljivo,jedva cekam medusobni okrsaj barce i reala!! utakmica godine!!