Može li lošije?

Branimir Korać • subota, 06.03.2010.

Košarkaši Zadra nastavljaju s rasprodajom ugleda. Novi težak udarac doživjeli su na gostovanju u Sarajevu kod Bosne, kod momčadi koja drži posljednju poziciju u NLB ligi i do dolaska Zadrana na kontu je imala samo četiri pobjede...

Zadar doživljava udarac za udarcem. Novi je stigao u Sarajevu gdje se očekivala pobjeda protiv slabe Bosne, međutim niti posljednjeplasiranu momčad lige nisu uspjeli svladati i upisali su poraz 87:83.

Teško je reći u čemu je točno problem, ali Zadar u ovom trenutku ne izgleda dobro. Trenutno su osmi s omjerom 11-12, Final Four NLB lige sada je već degutantno spominjati, a posebno ružno zvuči činjenica da je Zadar u ovom trenutku naš najlošiji klub u NLB ligi i to jedini hrvatski klub s negativnim omjerom.

STATISTIKA

Bosna je upisala čak 22 asistencije, odnosno dvostruko više nego Zadar. Iako im je trica glavno oružje, Zadrani su šutirali 2/11, a nije im pomogao niti bolji skok kako obrambeni, tako i napadački. Inače, Bosna ove sezone nije niti jednom prebacila granicu od 80 ubačenih poena, a Zadranima su ubacili 87. Isto tako nisu imali niti jednom ovoliko asistencija te šut za dva na respektabilnih 67 posto.

Donedavno se kalkuliralo o plasmanu na Final Four, raspored do kraja prvenstva stvarno je išao Zadranima na ruku, kao i porazi izravnih konkurenata. Međutim, oni jednostavno to nisu znali iskoristiti, nizali su neuspjeh za neuspjehom i doveli se u ovu lošu situaciju.

U Sarajevo su otputovali bez Vladimera Boise i Roka Stipčevića koji su ozlijeđeni, međutim niti to ne smije biti izgovor. Zadar i bez njih ima dovoljno jaku momčad za upisati pobjedu, samo druga stvar je što to nisu i pokazali na parketu.

Od samog početka susreta bilo je vidljivo kako će se gosti mučiti i neće imati lagan posao. Tijekom cijelog prvog poluvremena vodila se izjednačena bitka da bi se Bosna u drugoj četvrtini uspjela odvojiti i pobjeći na sedam poena prednosti. Ipak koševima Cara i Morovića u posljednjoj minuti poluvremena Zadar je uspio smanjiti na 43:40.

Očekivalo se kako će se nešto pokrenuti nabolje u drugom poluvremenu, no nije bilo tako. U 24. minuti bilo je još 49:49, a onda s dvije trice Jovanovića i sjajnog Kojadinovića Bosna odlazi na 55:49 da bi vrlo brzo stigli i do najviših 61:51.

Serijom Morovića i Perića u završnici četvrtine Zadar je smanjio ponovno na tri poena zaostatka.

Na početku posljednje dionice gosti su se posve približili zahvaljujući Periću i smanjili na 66:65, a izjednačenje je napokon došlo u 35. minuti kada je Bilan ubacio oba slobodna bacanja. Brzo je Zadar stigao i do vodstva i to 76:74 i tada se činilo kako će napokon prelomiti utakmicu na svoju stranu, međutim Bosna se nije složila s tim.

Kojadinović i Milošević složili su seriju 5:0 i vratili prednost na stranu domaćina koju do kraja susreta nisu gubili. U samom finišu Bosna je unatoč promašajima Šehovića s linije slobodnih bacanja sačuvala vodstvo i upisala pobjedu 87:83.

Hrvoje Perić s 18 poena i deset skokova predvodio je Zadar, a Vedran Morović je dodao 15 poena. Kod Bosne Žarko Rakočević je ubacio 17 poena, Zlatko Jovanović 13 poena uz šest asistencija, a Feliks Kojadinović napravio je pravu rijetkost, ostvario je triple-double s 12 poena, 12 asistencija i deset skokova.

• Obrisan korisnik07.03.2010. u 17:22
    Zadar od kada je napustio jazine srozava se svakim danom sve vise i vise. i nema onog fanaticnog navijanja od kojeg su se protivnicima tresle gace
  • AnteWH07.03.2010. u 01:44
    Nije jedini hrvatski klub s negativnim omjerom jer Siroki takoder ima vise poraza nego pobjeda.