Budućnost ostala u igri

Vedran Babić • subota, 06.03.2010.

Košarkaši Budućnosti ostali su u igri za plasman na Final Four NLB lige. U "biti ili ne biti" utakmici Podgoričani su na svom parketu po šesti put u nizu slavili protiv Hemofarma i s njim se izjednačili na trećem mjestu. U ostalim utakmicama Crvena zvezda je prekinula niz od tri uzastopna poraza visokom pobjedom nad Heliosom, dok je Radnički bio bolji od Širokog.

Izostanak važne karike Stefana Markovića ipak se pokazala kao nepremostiva prepreka košarkašima Hemofarma na gostovanju u Podgorici. Budućnost je jednostavno pokazala više od igre, a ključna je bila treća četvrtina koju su domaćini dobili 28:15 poslije početne serije od čak 14:0.

Na kraju je završilo 83:68, a najbolji pojedinac Budućnosti bio je ujedno i njezin najstariji igrač, 30-godišnji Goran Jeretin, s 21 košem. Jedan od najtalentiranijih mladih igrača Europe, Milan Mačvan, predvodio je momčad iz Vršca s 22 poena.

Poslije tri uzastopna poraza Crvena zvezda je napokon upisala jubilarnu desetu pobjedu u sezoni. Beograđani su bili vrlo uvjerljivi protiv Heliosa 102:71, a utakmicu karijere odigrao je mladi Nemanja Bjelica, koji je još jednom potvrdio klasu. Bjelica je Slovencima ukrcao 29 koševa, uhvatio devet skokova, napravio tri asistencije i čak pet puta ukrao loptu, sve to za samo 25 minuta na parketu.

I dok je Zvezda prekinula niz od tri poraza, Radnički je stao na kraj seriji Širokog od tri pobjede. U prevrtljivoj utakmici deblji kraj izvukli su gosti, koji su platili danak katastrofalnoj trećoj četvrtini u kojoj su postigli samo pet koševa naspram 24 svojih suparnika. Prethodno je Široki drugu četvrtinu dobio rezultatom 20:8 i na odmor otišao sa šest koševa prednosti, ali je u prvih deset minuta nastavka sve upropastio i 14. poraz bio je neminovan (71:61).

Najistaknutiji igrači Radničkog bili su Vukašin Aleksić (19 koševa) i Marko Brkić (13 koševa, 7 asistencija, 5 skokova), a Širokog Siniša Štemberger (18) i Hrvoje Puljko (15).