Partizan pobjednički kroz Ljubljanu

Matej Milanović • nedjelja, 07.03.2010.

Olimpija je na svom terenu poražena od Partizana koji je tako dodatno učvrstio drugu poziciju. Slovenci su vodili na poluvremenu, ali je Partizan boljom igrom u nastavku došao do sigurne pobjede od 81:73.

Početak susreta Olimpije i Partizana bio je izjednačen, a prvi su do osjetnije prednosti od šest poena došli gosti, 17:11 u devetoj minuti. Na prvi odmor se otišlo s 19:17 za Partizan koji je bolje igrao i kroz drugu četvrtinu. Srbi su imali malu prednost, ali su je stalno držali sve do završnice poluvremena. U zadnje dvije minute je Olimpija napravila 8:0 i preokrenula na 41:37 pred odlazak u svlačionice.

Domaći su prednost ispustili relativno brzo u trećoj četvrtini, ali su držali izjednačen rezultat sve do 29. minute i rezultata 52:52. Nakon toga su gosti zaredali osam poena i pobjegli na 60:52 pred kraj četvrtine. Olimpija je uspjela tricom smanjiti na -5 prije zadnjeg odmora i potom doći na 60:57.

Ipak, gosti su brzo vratili na sigurniju prednost, 66:57 u 34. minuti, i potom dosta sigurno kontrolirali utakmicu sve do završnih 81:73. Domaći su u par navrata došli na 4 poena, ali se više od toga nisu uspjeli približiti. Kod Olimpije je 16 poena upisao Vlado Ilievski, a samo jednog manje dodali su Klobučar i Ožbolt. U redovima Partizana je pak najbolji bio Jan Vesely s 27 poena.