Nedovoljan otpor desetkovanog Zagreba

Borna Rupnik • subota, 06.03.2010.

Ozljedama i bolešću prošaran sastav Zagreba pružio je vodećoj Ciboni hrabar otpor, no nije imao snage prekinuti svoj negativan niz u regionalnom natjecanju...

Zagreb je desetkovan zdravstvenim problemima ugostio prvoplasiranu Cibonu i pružio joj sasvim solidan otpor te dugo držao susret u neizvjesnim vodama, no do pobjede jednostavno nije mogao. Cibona je polako gradila i izgradila svoju prednost te je zatim bez većih poteškoća zadržala u završnih deset minuta utakmice.

Uvodno vodstvo Zagreba (6:1) bio je najbolji rezultatski period domaćina. Brzo su uzvratili Leon Radošević, Lukša Andrić i Samo Udrih za Ciboninu prednost (14:9), a serijal trica u prvoj četvrtini okončao je Pankracije Barać i smanjio zaostatak Mrava na 22:19.

Bolnica u Trnskom

Denis Bajramović nije mogao računati na Damira Mulaomerovića, Damira Miljkovića, Vladimira Krstića, Petra Babića, Filipa Bašljana i Tonija Dijana, a Nikša Prkačin, Toni Prostran,Luka Pešut i Dario Šarić skupili su ukupno - 11 minuta.

Početkom druge četvrtine napadački je proradio i Dalibor Bagarić, a nakon trominutne Cibonine suše sredinom te dionice Udrih i Marko Tomas podižu razliku na nemalih osam pogodaka viška za ekipu iz Draženovog doma. Najzaslužniji za Zagrebov priključak u tim je trenucima bio kapetan Krunoslav Simon.

Sama je završnica prvog poluvremena također pripala gostima. Premda je Nikola Garma zakucao za samo koš razlike, Dalibor Bagarić ubacio je tricu za 38:34, rezultat kojim se otišlo na odmor. Zagreb je Simonovim polaganjem u 24. minuti izjednačio na 47:47, nedugo potom Luka Žorić pogađa dodatno slobodno bacanje za 52:52, ali to je bio početak kraja u Trnskom.

Tri dalekometna ubačaja Jamonta Gordona u vrlo kratkom razdoblju omogućila su Ciboni bijeg na dvoznamenkastu razliku, a Tomas i Radošević povisuju na 73:60 u prvim minutama zaključne dionice. Igrači Velimira Perasovića imali su odgovor na svaki pokušaj Zagrebovog povratka u utakmicu i mirno su zadržali stečenu prednost do samog kraja.

Žorić (26) i Simon (23) odradili su golem dio posla, ali kakvu-takvu podršku su imali samo u Baraću i Garmi. Cibonu je s 19 pogodaka predvodio Marko Tomas, Samo Udrih je odigrao jednu od boljih utakmica i priložio 17 koševa, a Bagarić je dodao 15.

Cibosi tako čuvaju svoje prvo mjesto u poretku NLB lige, a Zagreb je nakon četvrtog uzastopnog poraza sve dalje od Final Foura.