Križancu, Dujmoviću i Kneževiću 90 minuta

Maja Giljanović • ponedjeljak, 15.03.2010.

U prvom kolu ruskog prvenstva šansu svojih trenera dobili su hrvatski seniorski reprezentativci Ivica Križanac u Zenitu i Tomislav Dujmović u Lokomotivu te U-21 reprezentativac Josip Knežević u Amkaru.

Luciano Spalletti dao je svih 90 minuta Ivici Križancu u pobjedi protiv Krila Sovjetov. Zenit je pred 20.000 navijača u Samari slavio golom Dannyja u 66. minuti, a za Krila Sovjetov nije nastupio bivši igrač Zagreba, Istre i Karlovca Goran Drmić.

Svih 90 minuta je odigrao i Tomislav Dujmović u Kazanu protiv Rubina. Prvaci su goste slomili u samom finišu golovima Gorbanjeca u 87. i Buharova u 90. minuti, a hrvatski je reprezentativac u 62. minuti zbog žestokog starta zaradio žuti karton.

Dojučerašnji stanovnik Gradskog vrta Josip Knežević je odigrao svih 90 minuta za Amkar i okusio gorak okus poraza u trećoj minuti sudačke nadoknade u Moskvi protiv CSKA (Honda).

Bivši igrač Zadra i Hajduka Dragan Blatnjak nije sudjelovao u porazu Rostova od Toma (Korniljenko u 64. i 87.), a ni bivši varteksovac Marko Topić u remiju (1:1 nakon što su golom Ivanova poveli u 10.) njegovog Saturna protiv u Vladikavkazu protiv Alanije.

Stipe Pletikosa se u Spartaku i dalje oporavlja od teške ozljede koljena, a Džanajeva u moskovskom je derbiju u 71. minuti matirao Semšov i donio tri boda Dinamu.

Rusija, 1. kolo:
CSKA - Amkar 1:0, Krila Sovjetov - Zenit 0:1, Mahačkala - Spartak (N) 0:0, Rostov - Tom 0:2, Novosibirsk - Terek 0:2, Rubin - Lokomotiv 2:0, Alania - Saturn 1:1, Spartak (M) - Dinamo 0:1

• Obrisan korisnik15.03.2010. u 20:41
    trentno najbolji sastav HR: Runje - Ćorluka,Biliškov,Mijatović,Šimunić - Rakitić, I.Leko, Modrić,Kranjčar - Bilić, Mandžukić
  • irilov15.03.2010. u 13:10
    evo jedan mali prijedlog: jel mozete svaki ponedjeljak na jedno mjesto napisat kako su igrali svi nasi reprezentativni kandiodati u evropi. fala...