Iskustvo i mladost na djelu

Borna Rupnik • četvrtak, 18.03.2010.

U prijateljskoj utakmici između Meksika i Sjeverne Koreje slavili su domaćini 2:1. Lijepim se pogotkom istaknuo iskusni Cuahtemoc Blanco, a pobjedu je donio njegov osjetno mlađi sunarodnjak...

Meksiko i Sjeverna Koreja pripremaju za nastup na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici, a međusobni su prijateljski susret dogovorili u meksičkom Torreonu.

Pobjedu je odnijela domaća reprezentacija, koja je u vodstvo došla u 52. minuti, zahvaljujući sjajno izvedenom slobodnom udarcu prekaljenog Cuauhtemoca Blanca, kojemu ni 37 godina na leđima ne smeta da bude jedna od prvih zvijezda ekipe.

Sjeverna Koreja izjednačila je samo šest minuta poslije, a u strijelce se uz suradnju meksičkog vratara upisao Choe Kum-Chol. Pobjedu je Meksikancima osigurao Javier Hernandez, napadač Guadalajare koji je od Blanca mlađi punih 16 godina.