Hajdukovci zabijaju u Austriji

Nikola Vlahović • nedjelja, 21.03.2010.

Bivši napadači Hajduka Nikica Jelavić i Klemen Lavrič, odigrali su važne uloge u derbiju austrijskog nogometnog prvenstva između Sturma i Rapida.

Derbi 25. kola austrijskog nogometnog prvenstva odigrali su Rapid i Sturm. Utakmica je završila podjelom bodova 1:1. Zanimljivo je da su strijelci oba pogotka na utakmici bili dvojica bivših Hajdukovih napadača.

Poveli su domaćini u 68. minuti pogotkom Slovenca Klemena Lavriča, koji je bez problema realizirao najstrožu kaznu. Slovenac je nastupao za Hajduk 2003. godine i u sedam utakmica postigao je jedan gol.

Sedam minuta prije kraja utakmice rezultat je izjednačio Nikica Jelavić, koji je također nosio Hajdukov dres. Jelavić je odlično reagirao na ubačaj s lijeve strane i glavom poslao loptu iza vratara Sturma. Bio je to 10. gol Jelavića u austrijskom prvenstvu.