Kneževiću puna minutaža i prvi žuti

Maja Giljanović • nedjelja, 21.03.2010.

Hrvatski reprezentativci Ivica Križanac i Tomislav Dujmović te U-21 reprezentativac Josip Knežević u 2. su kolu Premier lige odigrali svih 90 minuta. Zenit je iščupao bod protiv Spartaka, Lokomotiv je slavio protiv Krila Sovjetov, a Amkar protiv Mahačkale.

Ivica Križanac je odigrao svih 90 minuta u remiju svog Rubina i Spartaka iz Moskve ozlijeđenog Stipe Pletikose. Spartak je poveo u 12. minuti golom Wellitona, ali spas u zadnji čas za bivše pobjednike Kupa UEFA donio je Lombaerts u 88. minuti.

Bivši igrač Hrvatskog dragovoljca, Intera i Međimurja Tomislav Dujmović je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Lokomotiva protiv Krila Sovjetov. Gosti za koje nije nastupio bivši igrač Zagreba, Istre i Karlovca Goran Drmić, pružili su čvrst otpor, ali su u razdoblju od 51. do 57. minute poklekli tri puta i to sva tri iz prekida. Jurčenka je Alijev probio u 51. minuti iz jedanaesterca i šest minuta poslije iz slobodnog udarca, a i Sičev je u 54. minuti gol postigao s bijele točke.

Josip Knežević se nakon prošlotjednog debija za Amkar protiv CSKA (0:1) u Moskvi predstavio i navijačima na stadionu Zvezda. Hrvatski je U-21 reprezentativac odigrao svih 90 minuta, zaradio je žuti karton u 13. minuti, a Amkar je slavio protiv dojučerašnjeg drugoligaša Mahačkale 1:0 golom Čerenčikova u 75. minuti. Bivši hajdukovac Miklos Gaal dobio je priliku u 77. minuti, Mađar je zamijenio upravo strijelca pobjedničkog gola.

Bivši igrač Zadra i Hajduka i BiH reprezentativac Dragan Blatnjak nije sudjelovao u remiju (1:1) svog Rostova u Groznom, a ni bivši igrač Varteksa Marko Topić u remiju (1:1) Saturna protiv drugog bivšeg drugoligaša Sibira iz Novosibirska.

Četvrtfinalist Lige prvaka CSKA je u gradskom derbiju protiv Dinama odigrao 0:0, a branitelj naslova Rubin svoju utakmicu drugog kola igra sutra u Tomsku protiv Toma.

Rusija, 2. kolo:
Spartak (N) - Alania 2:1, Amkar - Mahačkala 1:0, Terek - Rostov 1:1, Saturn - Sibir 1:1, Lokomotiv - Krila Sovjetov 3:0, Zenit - Spartak 1:1, CSKA - Dinamo 0:0