Kiel lako s Göppingenom

Matej Milanović • četvrtak, 25.03.2010.

U 25. kolu rukometne Bundeslige Kiel je uvjerljivo slavio kod Göppingena. Gummersbach je svladao Melsungen uz osam golova Zrnića, a Lemgo je bio bolji od Balingen Weilstettena...

Kiel je kod Göppingena uvjerljivo odradio posao. Zebre su rano došle do dva gola prednosti, a u 17. minuti i na +4, 7:3. Do poluvremena je Kiel povisio i na pet pogodaka prednosti, ali se na odmor ipak otišlo sa 13:9. Početkom nastavka gosti su napravili seriju 6:1 i pobjegli na 20:11.

Na +10 je Kiel povisio u 46. minuti, a do kraja je najviše vodio s 11 golova prednosti. Kod Göppingena je šest golova upisao Lars Kaufmann, a u redovima gostiju su po devet puta bili precizni Kim Andersson i Filip Jicha koji je tri gola zabio iz sedmeraca.

Gummersbach je protiv Melsungena nakon deset minuta igre došao do tri gola prednosti, no gosti su serijom od pet golova između 20. i 23. minute preokrenuli na 14:12. Do poluvremena su se domaći ipak vratili i izjednačili na 15:15. Susret je Gummersbach riješio serijom od četiri gola kojom je pobjegao na 22:18 u 39. minuti.

Do kraja dvoboja je Gummersbach uspješno održavao razliku i nije niti jednom dopustio gostima da dođe na manje od tri gola minusa. Kod domaćih je osam golova, od čega pola sa sedam metara, zabio Vedran Zrnić. Drago Vuković dodao je dva zgoditka. Kod Melsungena je pak šest golova upiso Alexandros Vasilakis.

Protiv Balingen Weilstettena je Lemgo krenuo s 4:1. Gosti su smanjili na gol minusa, no uslijedila je serija od četiri domaća zgoditka za 9:4. Do odlaska u svlačionice su gosti, koji se grčevito bore za opstanak, uspjeli tek smanjiti na 13:10. U nastavku je Lemgo odmah krenuo s tri gola i povisio na +6. Balingen Weilstetten se vartio na tri gola zaostatka, ali više od toga se nije približio. Pri kraju dvoboja je Lemgo došao i do najveće prednosti, 28:20. Kod domaćih je sedam golova upisao Rolf Hermann, a za Balingen Weilstetten je sedam zgoditaka postigao Philipp Müller.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710