Hannover Burgdorf svladao konkurente

Matej Milanović • ponedjeljak, 29.03.2010.

U 25. kolu Bundeslige Hannover Burgdorf je ostvario jako bitnu pobjedu protiv direktnih konkurenata za opstanak, Düsseldorfa. Berlin, kod kojeg je Ninčević zabio osam golova, je skoro propustio već riješenu utakmicu protiv Wetzlara. Magdeburg i Grosswallstadt su pak upisali visoke bodove...

Hannover Burgdorf je doma ugostio Düsseldorf u jako važnom dvoboju u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu. Serijom od četiri gola domaći su poveli 8:5 u 15. minuti, no do poluvremena se Düsseldorf vratio na -1, 14:13. Početkom nastavka su gosti izjednačili, ali je ubrzo Hannover Burgdorf ponovno vodio tri razlike. Gosti su se uspjeli još jednom vratiti, nakon čega je uslijedila serija domaćina od 4:1 za odlazak na 26:22.

Minutu i pol prije kraja dvoboja Düsseldorf je s dva gola došao na 27:26, no do kraja dvoboja gosti više nisu zabili te je Hannover Burgdorf golom Larsa Lehnhoffa na isteku vremena došao do završnih 28:26. Kod domaćina su po pet golova zabili Jon Hannes Jonsson i Lars Friedrich. Isto toliko je upisao Andrej Kogut kod Düsseldorfa.

Grosswallstadt je pak visoko porazio još jednu momčad koja se bori da ne ispadne, Minden. Domaći su u prvom poluvremenu više puta nadoknađivali dva gola minusa, no krajem poluvremena su se našli i na tri gola zaostatka, a u svlačionice su otišli sa 17:15. S tri uzastopna gola Grosswallstadt je poveo 21:16 u 37. minuti. Do kraja dvoboja se Minden više nije uspio vratiti, a najviše je gubio devet razlike pred sam kraj utakmice. Domaće je predvodio Rene Madsen sa sedam golova, a kod Grosswallstadta ih je devet upisao Andreas Kunz koji je četiri gola upisao sa sedmeraca.

Berlin je protiv Wetzlara nakon 15 minuta vodio 8:3. Gosti su se uspjeli vratiti na samo gol minusa, 10:9, u 22. minuti, ali su na odmor ipak otišli s visokih -4, 16:12. U drugom poluvremenu Berlin je poveo i sedam razlike koliko su imali i nakon 50 minuta igre, 27:20. Ipak, dogodio se neobjašnjivi pad domaćih kojima je Wetzlar napravio seriju od šest golova i došao na -1 minutu i pol prije kraja. Domaće je spasio Michal Kubisztal 12 sekundi prije kraja zabivši za završnih 28:26. Osam golova je kod Berlina upisao Ivan Ninčević od čega tri sedmerca, a Kubisztal ih je dodao sedam. Kod Wetzlara je pak devet puta bio precizan Sven Sö Christophersen.

U Magdeburgu su igrali domaći protiv Lübbeckea u susretu momčadi sa sredine tablice. Lübbecke je bolje otvorio susret te je vodio i 9:6. Domaći su s pet uzastopnih golova preokrenuli rezultat, ali je vlastitom serijom od 6:1 gosti došli do nova tri gola prednosti, 15:12. Do poluvremena je Magdeburg s dva gola smanjio na jedan gol razlike, a u prvim minutama nastavka je i poveo.

Domaći su utakmicu riješili serijom od 7:1 za 25:19 u 44. minuti. Magdeburg je najviše vodio 30:21 u 51. minuti, a Lübbecke je tek u završnici malo ublažio poraz. Kod domaćih je sedam golova, od čega jedan iz sedmerca, postigao Robert Weber, a samo jednog manje Bartosz Jurecki. Kod Lübbeckea je osam upisao Tomasz Tluczynski, od kojih polovicu sa sedam metara, a sedam Arne Niemeyer.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710

• irilov29.03.2010. u 12:46
    ovoga nincevica uporno ignoriraju a on trpa li trpa, i to u bundesligi...