Pet golova Duvnjaka za pobjedu HSV

Matej Milanović • subota, 27.03.2010.

U prvim susretima osmine finala rukometne Lige prvaka gosti su ostvarili dobre rezultate. HSV je riješio dvoboj s Kielcem uz pet golova Duvnjaka. Rhein Neckar Löwen je minimalno slavio kod Valladolida, a Montpellier je igrao neodlučeno s Koldingom...

U Danskoj je Montpellier išao po pobjedu, no u konačnici se morao zadovoljiti remijem. Kolding je bolje otvorio utakmicu, ali su gosti potom preuzeli stvari u svoje ruke te su do poluvremena pobjegli na +3, 13:10. Tri gola prednosti su držali Francuzi i do polovice drugog poluvremena kad je Kolding serijom od 4:1 izjednačio na 19:19.

Nedugo zatim domaći su i poveli, a do kraja se igralo ujednačeno s nekoliko izmjena prednosti. Na kraju je utakmica završila neodlučeno, 26:26. Domaći su tako izbjegli poraz, ali jako je teško očekivati da će u Francuskoj pobijediti i proći. Kod domaćih je deset golova zabio Anders Oechsler, a kod gostiju je isto toliko upisao Vid Kavtičnik.

Zanimljivu utakmicu odigrali su i Valladolid i Rhein Neckar Löwen. U prvih pet minuta je postignut samo jedan gol, a do 11. minute su Španjolci poveli 5:2. U idućih šest minuta Lavovi su napravili seriju 7:3 i preokrenuli rezultat u vlastitu korist. Do poluvremena se igrala dosta ujednačena igra i na odmor se otišlo sa 14:14.

U prvoj trećini nastavka Nijemci su pobjegli do 21:18. Serijom 4:1 Valladolid je izjednačio, ali su gosti ubrzo vratili dvostruku prednost. Sedmercem na kraju utakmice domaći su uspjeli izvući minimalni poraz od 30:29 te ih u uzvratu očekuje jako težak posao. Kod Španjolaca su po šest golova zabili Entrerrios i Tvedten. U redovima Löwena je pak Bielecki upisao devet golova, a jednog manje je upisao Myrhol.

Igrali su još Kielce i HSV. Poljaci su kroz cijelo prvo poluvrijeme držali dobar rezultat i HSV je najviše imao dva zgoditka prednosti, koliko je bilo i na poluvremenu, 17:15. Početak drugog poluvremena su gosti otvorili serijom od četiri gola za odlazak na 21:15 čime je utakmica praktički riješena. Kielce se uspjelo vratiti na -3 u 53. minuti s tri uzastopna gola. No, u zadnjih sedam minuta domaći su postigli samo jedan pogodak, a HSV ih je upisao četiri i vratio se na šest pogodaka prednosti, 30:24.

Nijemci su tako došli na korak od četvrtfinala, a do pobjede ih je predvodio Hans Lindberg s deset golova, od čega tri sedmerca. Domagoj Duvnjak je upisao pet pogodaka, a Igor Vori tri. Kod Kielcea je sedam puta precizan bio Podsiadlo.