Liga prvaka - Završnica, osmina finala, 04.04.2010.
Kiel 29:23 FCK Handbold
FCK Handbold

Kiel neraspoložen za iznenađenja

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.04.2010.

Rukometaši Kiela završili su posao započet u Kopenhagenu te su se plasirali u četvrtfinale rukometne Lige prvaka. Nakon što su u Danskoj slavili 33:31, na svom parketu u Sparkassen Areni ponovno su bili bolji, ovaj put 29:23...

Kiel je i u drugom susretu osmine finala Lige prvaka potvrdio ulogu favorita u susretu s danskim Handboldom. U Kopenhagenu su slavili 33:31, a tu su prednost dodatno povećali u svojoj dvorani gdje su slavili s 29:23 i tako se plasirali u četvrtfinale elitnog rukometnog natjecanja.

Danci su u Njemačku doputovali s nadom kako bi možda mogli doći do dobrog rezultata i nešto manje od 20 minuta su ga i imali. Domaćin nije najbolje ušao u utakmicu i gosti su to iskoristili te su sredinom prvog poluvremena imali prednost od tri pogotka razlike, ali do 20. minute Kiel je napravio seriju 5:0 i preokrenuo na 11:9.

Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednosti Kiela 13:12 da bi u nastavku susreta Handbold izdržao nešto manje od deset minuta. U 36. minuti rezultat je još uvijek bio neizvjestan, 15:15, ali onda su se domaćini odvojili i u 44. minuti već bili na visokih 23:16. U nastavku susreta rutinski su sačuvali visoku prednost te upisali i drugu pobjedu.

Na putu do četvrtfinala u ovom susretu su ih predvodili Čeh Filip Jicha s osam te Francuz Daniel Narcisse sa sedam golova. Thierry Omeyer upisao je deset obrana. S druge strane Tommy Atterhäll pogodio je šest puta, a Arnor Atlason pet. Kasper Hvidt obranio je 12 lopti.