Sve pobjede pripale gostima

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 29.03.2010.

Prve susrete osmine finala Lige prvaka i drugog dana natjecanja obilježile su pobjede gostujućih sastava. Najmanje problema imao je Ciudad Real na gostovanju u Sloveniji, dok su Čehovski Medvedi s pogotkom razlike napustili Leon. Slavili su još i Veszprem i Kiel...

Rukometaši Gorenja dobro su otvorili domaći susret protiv Ciudad Reala. Gledatelje su na noge podigli minimalnim uvodnim vodstvima (2:1, 4:3, 5:4), a posebno se u tim minutama odličnim obranama isticao vratar Gajić. Do 13. minute skupio je velikih osam obrana, a njegova se momčad držala na 7:7. No u idućim su minutama gosti spretno iskoristili crni period domaćina i nanizali čak sedam pogodaka za visokih i uvjerljivih 14:7. Do kraja prvoga dijela domaći su rukometaši stigli do dva pogotka za -5 na odmoru.

Nastavak je otvorio Ivan Čupić promašenim sedmercem, no odlična obrana ne dopušta Španjolcima da povećaju prednost. Nakon što su se u strijelce u kratkom periodu upisali Miha Žvižej (dva gola), Rok Šimič i Dino Bajram, Ciudadu je ostalo tek +2. Susret se prelomio nakon crvenog kartona Štefaniča, iskusniji gosti preuzeli su stvar u svoje ruke i stigli do najuvjerljivije nedjeljne pobjede.

Čupić je susret završio s dva postignuta pogotka, jednim više od Metličića u protivničkom sastavu. Gajić je čak 19 puta nadmudrio gostujuće igrače, upisao jednu obranu više od Hombradosa i Šterbika zajedno, no niti to nije pomoglo njegovoj momčadi.

Vrlo izjednačenu utakmicu odigrali su sastavi Ademar Leona i Čehovskih Medveda. Domaći su rukometaši na odmor otišli s dva pogotka prednosti, a prednost i dobru igru u prvih pola sata mogu ponajprije zahvaliti Buntiću, Mikelu te posebno Damiru Bičaniću koji je postigao šest pogodaka u tom periodu.

Nastavak je Bičaniću donio ozljedu, ruskoj momčadi bolju suradnju u obrani, dok je u napadu raspoložen bio Šelmenko. U tim trenucima loše je stajala i obrana, ali i napad Ademara, a nakon tri promašena sedmerca Čehovskim Medvedima pružila se odlična prilika za pobjedom u gostima koja bi im pred uzvrat donijela ipak nešto malo više mira nego protivnicima.

Bičanić je susret završio sa šest pogodaka iz prvoga dijela, dok je Buntić došao do brojke sedam. Najefikasnijim su se s devet pogodaka pokazali Ortigosa (Ademar) i Šelmenko. Na vratima poraženog sastava stajao je Mirko Alilović.

Još jedan neizvjestan susret pripao je gostujućem sastavu. Kiel je u Danskoj slavio protiv FCK Handbolda s dva pogotka razlike. Prvi su puta rukometaši njemačke momčadi do dva razlike stigli u sedmoj minuti (2:4) i držali su je sve do 16. kada su dobru igru naplatili s dva nova pogotka i upisali +4. No gostima ona nije bila dovoljna i već je u idućoj minuti na semaforu pisalo 5:11. Posebno se u tim trenucima isticao Jicha. Visoko vodstvo natjeralo je igrače Handbolda da se trgnu iz letargije, do isteka prvih pola sata stigli su na -3 i održali nade u dobar rezultat pred uzvrat.

U nastavak je Kiel na krilima Jiche krenuo ekspresno, no zahvaljujući pogocima Boquista i Atterhalla i domaći su se držali u aktivnom rezultatu. U 39. minuti gosti su ponovno stigli do osjetnijeg vodstva (16:22), no nakon zatraženog time-outa i koncentriranije igre, Handbold je po drugi put na susretu uspio gotovo dostići protivničko vodstvo. Deset minuta prije kraja susreta primakli su se na tri razlike, no iskusna momčad Kiela prednost nije ispustila, susret je završio rezultatom 31:33.

Daleko najraspoloženiji igrač na terenu bio je Jicha s 13 postignutih pogodaka, slijede ga suigrač Ahlm sa šest koliko je upisao i Atterhall. Hvidt i Ege upisali su zajedno 15 obrana, jednu manje od Omeyera.

Uzvratni susret s četiri pogotka prednosti dočekat će rukometaši Veszprema. Iako nisu pružili igru dostojnu osmine finala Lige prvaka vodili su tokom cijelog susreta i zasluženo stigli do pobjede. Domaći su posebno popustili u završnim minutama i bilo je jasno kako susret neće završiti u korist Constante. U 13. minuti na semaforu je stajalo izjednačujućih 7:7, ista se situacija ponovila i u 43. minuti kada je svaka momčad postigla 17 pogodaka.

Posljednjih deset minuta odlučilo je pobjednika, Perić je branio odlično i s četiri obrane u završnici pomogao svom sastavu da stigne do prednosti. Osim Perića posljednje je minute sjajno odradio i Renato Sulić, a dvoboj je završio s četiri postignuta pogotka. Prema riječima aktera susreta utakmica je bila teška, no domaći jednostavno nisu imali dovoljno snage oduprijeti se mađarskoj momčadi.