HSV i Montpellier teško do četvrtfinala

Matej Milanović • subota, 03.04.2010.

Poljsko Kielce je neočekivano namučilo HSV u gostima i u konačnici čak slavilo 30:27. Domaćini su ipak prošli dalje zahvaljujući šest golova prednosti koje su imali iz prvog dvoboja. Montpellier je pak eliminirao Kolding izvrsnim drugim poluvremenom...

U Poljskoj je HSV slavio 30:24 protiv Kielcea. To je Nijemcima dalo veliku prednost pred uzvrat pred domaćom publikom. Početak utakmice bio je ujednačen, a potom je Kielce serijom od četiri gola povelo 7:4 u 11. minuti. Minutu kasnije Poljaci su došli i do +4. HSV se ipak uspio vratiti i do poluvremena smanjiti na minimalnih 16:15.

Početkom nastavka stiglo je izjednačenje domaćih, koji su u 44. nakon tri uzastopna gola i poveli 23:22. HSV je do završnice izdržao s izjednačenim rezultatom, a u finišu je Kielce ipak uspjelo doći do pobjede od 30:27. Poljaci nisu uspjeli preokrenut zaostatak iz domaće utakmice, ali su zasluženo slavili u uzvratu u kojem su čvrstom igrom iznenadili protivnike.

Kod Hamburga je šest golova zabio Domagoj Duvnjak. Blaženko Lacković dodao ih je četiri, a Igor Vori dva. Kielce je pak predvodio Rastko Stojković s devet golova, od čega jedan sedmerac.

Montpellier je doma igrao jako težak susret s Koldingom. Francuzi su u Danskoj izvukli samo remi te im je trebala pobjeda za očekivani prolaz u četvrtfinale. Gosti su jako dobro odigrali prvo poluvrijeme. Vodili su igru, držali pod kontrolom protivnike i pred iznenađenom domaćom publikom otišli u svlačionice s prednošću od 14:12.

Montpellier se u nastavku vratio, ali se ozbiljno mučio sve do 49. minute. Tada su domaći po prvi put poveli s dva razlike, 20:18. Nakon toga se Kolding više nije uspio vratiti te je do kraja Montpellier dodatno povećao rezultat na konačnih 28:23. Domaće su predvodili Tej i Karabatić sa sedam pogodaka.