Ciudadu i Veszpremu i druga pobjeda

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.04.2010.

Nakon što su u prvoj utakmici osmine finala rukometaši Ciudad Reala i Veszprema u gostima upisali pobjede, isto im je pošlo za rukom i u uzvratima. Petra Metličića i Renata Sulića tako očekuju daljnji dvoboji u ovom natjecanju dok su Čupić i Gorenje završili sa svojim euro nastupima...

Utakmica između Ciudad Reala i Gorenja nije započela najpovoljnije po gostujući sastav. Domaći su rukometaši na samom startu poveli s 2:0, a u devetoj su minuti vodili s velikih sedam pogodaka prednosti. Prednost je nakratko smanjena nakon minute odmora zatražene s velenjske klupe. Niz od tri pogotka doveo je Gorenje do rezultata 10:6.

Uskoro su gosti na dvije minute ostali s igračem manje, no hrabra igra i precizni Golčar i Žvižej zaslužni su što je Gorenje na odmor otišlo sa samo tri pogotka razlike. Gosti su u prvih pola sata igre pružili igru dostojnu osmine finala i borbe s jednim od najvećih klubova.

U drugom su dijelu rukometaši slovenske momčadi zaigrali još malo bolje, došli na pogodak to Ciudada (18:19), razigrali su se Golčar i Čupić, kasnije i Bezjak, a jedina slaba točka bila im je igra sa crte. Bez obzira na dobru igru Gorenja Ciudad je deset minuta prije kraja poveo s pet pogodaka razlike, a ona se održala do kraja. Susret je mogao završiti i povoljnije po goste da nekoliko kontranapada nije odlično zaustavio Šterbik.

U sastavu pobjedničke momčadi zaigrao je i Petar Metličić te postigao četiri pogotka, dok je boje Gorenja branio Čupić koji se u strijelce upisao pet puta. Osim pogodaka hrvatski je reprezentativac u drugom dijelu s lakoćom razigravao suigrače te se predstavio u jednom dobrom izdanju.

Šterbik je susret završio sa sedam obrana, Carrena s jednom manje, dok je na drugoj strani Gajić bio nešto uspješniji (14). Najefikasniji na susretu bio je igrač pobjedničke momčadi Jevdokimov sa šest pogodaka.

Prva utakmica između Veszprema i Constante završila je pobjedom mađarske momčadi od četiri pogotka prednosti. U prvom su poluvremenu rukometaši Veszprema tu prednost i povećali, u 38. minuti na semaforu je stajalo 18:13. Gosti su kako se susret bližio kraju uspjeli smanjiti razliku, no ne u potpunosti. Šest minuta prije kraja bili su u minusu od tri pogotka, a na kraju su ostali "kratki" za tek jedan te izgubili ukupno s pet golova razlike.

U redovima domaćih najviše je pogodaka postigao Perez, dok je Renato Sulić stao na brojci tri.