Srna bez finala, Vukojević bez bodova

Maja Giljanović • četvrtak, 25.03.2010.

Hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Ognjen Vukojević proveli su se poput bosih po trnju u utakmici polufinala Kupa Šahtara i zaostaloj utakmici 13. kola Dinama.

Prvi je po prstima dobio Ognjen Vukojević. Bivši dinamovac je odigrao svih 90 minuta, ali se u Užgorodu nije veselio. Kijevljani su u zaostaloj utakmici 13. kola propustili preuzeti čelnu poziciju od Šahtara, Dinamo je poklekao u 54. minuti nakon gola Srbina Trišovića i prvi put u sezoni spuštenih glava napustio travnjak.

Navijači Šahtara veselili su se kiksu najvećeg rivala, ali njihova je radost bila kratkog vijeka. Trener Mircea Lucescu upravo je u utakmici između Zakarpatja i Dinama vidio glavni uzrok eliminaciji Šahtara iz Kupa: "Igrači su bili dekoncentrirani. Uoči utakmice stalno su se raspitivali za rezultat iz Užgoroda i nije ni čudo da nam se manjak koncentracije obio o glavu".

U gradskom derbiju Darijo Srne je odigrao cijelu utakmicu, a Metalurg je bio bolji protivnik svih 90 minuta. Golovima Mgunija u 6. i Dimitrova u 9. minuti vodili su 2:0 i njihova pobjeda nijednog trenutka nije došla u pitanje, Fernandinho je samo ublažio poraz u 9. minuti.

Uz Metalurg finale je izborila i Tavrija u gostima protiv drugoligaša Voluna (2:1). Bivši igrač Uskoka Saša Đuričić za finaliste je odigrao svih 90 minuta.