Riješena sva četvrtfinala, FMP ispao

Matej Milanović • petak, 26.03.2010.

Dvije utakmice su bile dovoljne u svim četvrtfinalima košarkaškog Eurochallengea kako bi se saznali sastavi koji će nastupiti na Final Fouru. Göttingen je slavio u Srbiji i izbacio FMP, a uz Nijemce su prošli Pesaro i Roanne...

Prva četvrtina dvoboja FMP-a i Göttingena bila je izjednačena do šeste minute. Tada je krenula serija od deset poena gostiju za odlazak na 18:10 u osmoj minuti igre. Nijemci su ubrzo otišli i na +11, a prednost su dodatno povećali u drugoj četvrtini te su na poluvrijeme otišli pri rezultatu 42:28. FMP se ipak nije predao te se uspio vratiti u susret u tijeku treće dionice. Serijom od 19:4 došli su na minus od samo jednog poena, 52:51, u 29. minuti.

U prvoj minuti zadnje dionice Srbi su uspjeli izjednačiti na 58:58. Göttingen je potom napravio seriju od osam poena za odlazak na koju je FMP ponovno odgovorio i izjednačio na 68:68 dvije i pol minute prije kraja susreta. Ipak, u završnici su domaći promašili nekoliko šuteva, a gosti su pogodili sve bitne lopte i slavili sa 76:71 te time izborili nastup na završnici Eurochallengea. Kod FMP-a je Nemanja Protić ubacio 16 poena, a za Göttingen je Taylor Rochestie postigao 25 poena.

APOEL je protiv Roannea držao izjednačeni rezultat do 12. minute. Nakon toga su Francuzi zaredali 14 poena i poveli 42:27 u 17. minuti. Na poluvrijeme se otišlo s 12 razlike za goste, a APOEL se u tijeku treće četvrtine uspio vratiti sve do zaostatka od 62:61. Nakon što je Roanne ponovno povećao prednost sve do sedam razlike, domaći su se još jednom vratili na -1, 76:75 u 36. minuti. Ipak, Roanne je odmah pobjegao na +6 te je u posljednjih dvije i pol minute mirno kontrolirao susret. Goste je s 25 poena predvodio Ralph Mims, a njegov suigrač Uchenna Nsonwu je dodao 12 skokova.

Pesaro je kod Antwerp Giantsa imao rezultatsku inicijativu od samog početka susreta, no nisu se uspijevali odlijepiti i tek su pred odlazak na poluvrijeme došli do +7, 41:34. Nakon tri minute gosti su poveli i 47:35. Domaći su do posljednjeg odmora ipak uspjeli malo smanjiti prednost protivnika, iako je zaostatak još uvijek bio od devet poena.

Da se utakmica ne zakomplicira Pesaro se pobrinuo početkom posljednje dionice serijom od 10:2 kojom je otišao na 70:53. U 37. minuti gosti su poveli i 20 razlike, a na kraju su slavili sa sigurnih 78:63 i došli do 2:0 u seriji čime idu na završni turnir. Kod Antwerp Giantsa je 15 poena postigao Brandon Gay, dok je Marques Green predvodio Talijane s 18 poena.