Žirondincima potonule lađe

Maja Giljanović • srijeda, 14.04.2010.

Izgubili su finale Liga-kupa, ispali su u četvrtfinalu Lige prvaka, a u Le Championnatu Bordeaux je prokockao svu prednost koju je strpljivo gradio od kolovoza do veljače. Žirondinci su izgubili treću prvenstvenu utakmicu uzastopce i to nakon što su u Le Mansu u zaostaloj utakmici 26. kola vodili 1:0. Marseille je u zaostaloj utakmici 30. kola pobijedio Sochaux, a PSG se pridružio Monaco u finalu Kupa.

Bordeaux je od posljednjih šest utakmica u svim natjecanjima izgubio pet puta, a jedna pobjeda koju je ostvario je kao nijedna jer 1:0 protiv Lyona u uzvratu nakon 1:3 na Gerlandu nije bilo dovoljno za prolaz u polufinale Lige prvaka. Žirondinci proživljavaju najgore razdoblje u posljednje dvije godine, prvaci su uz eliminaciju iz Lige prvaka izgubili i finale Liga-kupa protiv Marseillea (1:3), a u Le Championnatu su izgubili redom od Nancyja (1:2), PSG-a (1:3) i večeras Le Mansa.

Vodili su protiv sljedeće sezone drugoligaša (šest kola prije kraja Le Mans iza Saint-Etiennea zaostaje 10 bodova) golom Henriquea u 8. minuti, ali su neobjašnjivo potonuli. Anthony Le Tallec je izjednačio u 17., Mathieu Dossevi preokrenuo na 2:1 u 45., a rezigniranim gostima nije pomoglo ni isključenje Fousseynija Cissea u 83. minuti.

Vezane vijesti

Sol u ranu utrla je vijest iz Sochauxa. Marseille je pobijedio i šestu utakmicu uzastopce i Bordeauxu pobjegao na devet bodova. Nakon Lyona, Bordeauxa, Lensa, Sochauxa na Velodromeu u zaostaloj utakmici 14. kola i Nice Olympique je slavio i protiv Sochauxa na Auguste Bonalu. Ključni trenutak zaostale utakmice 30. kola gol je Stephanea Mbije u 88. minuti, centarhalfu Marseillea ovo je drugi ovosezonski i drugi gol u posljednja četiri dana.

Finale Coupe de Francea na Stade de Franceu 1. svibnja nakon Monaca jučer večeras je u Caenu izborio i PSG. Parižani su slavili protiv četvrtoligaša Quevillyja, finaliste iz 1927. slomio je Mevlut Erding u 51. minuti. PSG je Kup osvojio sedam puta, posljednji put 2006. protiv Marseillea (2:1), a prije dvije godine su izgubili finale od Lyona (0:1 nakon produžetaka).

• domba5715.04.2010. u 08:56
    Marseille igra s već otpisanima Grenobleom i Boulogneom i kod kuće s Auxerrom i ako te tri tekme dobiju prvaci su, baš mi drago da oni osvoje ove godine ligu, nakon tolikih slinih ulaganja su i zaslužili