Borna Rupnik • subota, 17.04.2010.

Ivan Rakitić s dva je pogotka sudjelovao u pobjedi Schalkea nad Borussijom iz Mönchengladbacha, a nogometaši Bayera iz Leverkusena ubilježili su još jedan poraz...

Schalke se nakon dva uzastopna poraza vratio na pobjednički kolosijek. U Gelsenkirchenu je pala Borussia iz Mönchengladbacha, a velik je doprinos slavlju dao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Naš je nogometaš vrlo lijepim pogotkom u devetoj minuti utakmice donio svojoj momčadi prednost koja se istopila samo sedam minuta kasnije, kada je Raul Bobadilla nadmudrio i domaću obranu i istrčalog vratara Manuela Neuera, koji je u posljednje vrijeme skupio nekoliko upitnih procjena.

Debi Marija Gavranovića

Prvi nastup u dresu Schalkea ove je subote upisao mladi švicarski reprezentativac hrvatskog podrijetla Mario Gavranović. Ušao je na poluvremenu umjesto Edua, a nakon samo 90 sekundi na terenu izborio je jedanaesterac. U 70. minuti našao se u stopostotnoj prilici za pogodak, ali nije uspio prevariti Logana Baillyja.

No, momčad Felixa Magatha ponovno se radovala u najboljem mogućem trenutku, u samoj završnici prvog dijela. Nakon udarca iz kuta i zračnog obračuna Kevina Kuranyija loptu je u mrežu pospremio Jefferson Farfan, a na 3:1 povisio je ponovno Rakitić, realiziravši kazneni udarac već u drugoj minuti nastavka. Imao je Schalke dobrih prilika i za četvrti gol, uključujući i Kuranyijevu vratnicu, no rezultat se nije mijenjao.

Schalke je tako privremeno izbio ispred Bayerna, koji kasnije poslijepodne na svojoj Allianz Areni igra protiv Hannovera.

Od do ovog vikenda vodeće trojke najteži je posao imao Bayer iz Leverkusena, koji je gostovao u Stuttgartu. Stefan Kiessling donio je svojoj ekipi prednost u 14. minuti dvoboja, ali je Švicarac Tranquillo Barnetta između 16. i 19. minute zaradio dva žuta kartona i ostavio Bayer na cjedilu. Brojčanu prednost iskoristio je Cacau nakon pola sata igre za 1:1, ubilježivši svoj deseti ovosezonski ligaški gol. Momčad Juppa Heynckesa dobro se držala sve do pet minuta prije kraja, kada im je novim pogotkom presudio upravo Cacau.

Edin Džeko i Grafite još su jednom svladali protivničke vratare, ali Wolfsburgu to nije bilo dovoljno za pobjedu. Dva pogotka Thorstena Fringsa te po jedan Claudija Pizarra i Huga Almeide omogućili su Werderu iz Bremena nastavak neizvjesne borbe za plasman u Ligu prvaka. HSV je još jednom posrnuo u prvenstvu, ovoga puta lišen usluga ozlijeđenog Mladena Petrića. Bodove je Mainzu na Nordbank Areni osigurao pogodak njihovog najboljeg strijelca, Aristidea Bancea, u 20. minuti.

Freiburg je slavio u derbiju začelja i uhvatio jednu od posljednjih slamki spasa. Doduše, znatno mu je pomogao i Nürnbergov branič Dominic Maroh, autogolom na samom otvaranju dvoboja, a Freiburgovu je pobjedu zapečatio Papiss Demba Cisse u drugom poluvremenu. Maroh se djelomično iskupio smanjivši na 2:1 deset minuta prije kraja, no teško će to Nürnbergu biti velika utjeha. Mensur Mujdža igrao je od prve do posljednje minute i dobio žuti karton, a Ivica Banović sva je zbivanja pratio s klupe.

• IanZG17.04.2010. u 17:24
    Sjajan gol Rakitića, svaka čast, ali niste baš barb_sb morali dati sve one minuse, ima nešto u tome šta on govori. Ali ovo je gol kola, to se isplatilo objaviti :)
    IanZG
  • Obrisan korisnik17.04.2010. u 16:09
    Raketa kralju, koja golčina
  • Obrisan korisnik17.04.2010. u 16:01
    Nek' ste vi napisali da je on dao gol, ne morate pratit utakmicu, nikako ... Nemam ništa protiv naših igrača, ali zar se mora sve što oni urade na terenu toliko uveličavati ?!?!?!?!? Npr. Ćorluka započeo akciju za gol, a tamo, on samo dodao loptu, i minutu kasnije pao gol -.-''