Bundesliga, 31. kolo, 17.04.2010, 18:30 h
Bayern
Bayern 7:0 Hannover 96
Hannover 96

Borna Rupnik • subota, 17.04.2010.

Nogometaši Bayerna ozbiljno su shvatili svoj zadatak čuvanja prvog mjesta na tablici. Hannover su ispratili sa sedam pogodaka u mreži, od čega su dva bila djelo Ivice Olića...

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić odlično se uklopio u sjajnu predstavu Bayerna na Allianz Areni. Bavarci su u vrlo jednostranoj utakmici slavili s čak 7:0 i tako lakoćom vratili prvo mjesto koje im je tijekom poslijepodneva nakratko oduzeo Schalke.

Upravo je Olić otvorio golijadu: u 22. minuti glavom je pospremio u mrežu ubacivanje Diega Contenta te izazvao osmijeh Louisa van Gaala. Na drugi se pogodak nije dugo čekalo - Arjen Robben zabija u 30. minuti, a minutu prije odlaska na odmor precizan je Thomas Müller.

Prvi se u drugom poluvremenu opet istaknuo Olić, i to opet glavom - u praznu mrežu, nakon pokušaja Müllera. Već je u sljedećem napadu Robben odlučio da mu Olić neće pobjeći po broju golova na ovoj utakmici te i Nizozemac zabija svoj drugi.

Na 6:0 povisio je Müller, priključivši se tako dvostrukim strijelcima, a naš Ivica Olić pritom je upisao i asistenciju petom, iako je mladi Nijemac odradio daleko najveći dio posla. Olić je potom izašao iz igre, prepustivši svoje mjesto Mariju Gomezu, a istovremeno je Danijel Pranjić zamijenio Francka Riberyja.

Arjen Robben ipak je stigao postići i hat-trick, u prvoj minuti sudačke nadoknade. Time je Bayern na najbolji mogući način najavio polufinale Lige prvaka protiv Lyona, a titula prvaka uz ovakve će im predstave teško izmaknuti.