Remiji koji ne raduju nikoga

Borna Rupnik • nedjelja, 18.04.2010.

Posljednja dva susreta 31. kola njemačkog prvenstva završena su podjelom bodova, što je rasplet koji zapravo ne može radovati nikoga, osim donekle tek Hoffenheim, koji je u zadnji tren izbjegao poraz...

U Dortmundu je Borussia protiv Hoffenheima tražila pobjedu vrijednu uspona na treće mjesto prvenstvene ljestvice i bod prednosti nad izravnim konkurentima za poziciju koja vodi u Ligu prvaka.

Josip Šimunić

Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta u dresu Hoffenheima, a u 39. minuti utakmice zaradio je žuti karton. Šimunić je nosio kapetansku vrpcu svog kluba, a Boris Vukčević utakmicu je odgledao s klupe.

Utakmica je ponudila mnogo borbe i ritma, ali na području nogometne ljepote gledatelji su ostali zakinuti. No, domaćim je navijačima to bilo manje bitno, pogotovo od 57. minute kada je Nelson Valdez glavom zabio za vodstvo Borussije.

Zanimljivo, Valdez je ušao u igru još u prvom poluvremenu umjesto Mohameda Zidana, a Borussia je prije odmora ostala i bez Nurija Sahina. Tih 1:0 stajalo je na semaforu do same završnice.

Međutim, minutu prije isteka vremena ubacivanje Carlosa Eduarda s glave Vedada Ibiševića skida Mats Hummels, a lopta odsjeda u mrežu za konačnih 1:1. Neodlučen ishod ostavio je Hoffenheim na 13. mjestu, s dva boda manje od Soldinog Kölna i Borussije iz Mönchengladbacha, odnosno sedam ispred borbe za opstanak.

U Frankfurtu su Eintracht i Hertha odigrali 2:2. Gosti iz Berlina u očajničkoj su potrazi za bodovima spasa poveli preko Gojka Kačara u 17. minuti, a poravnao je Ümit Korkmaz 20 minuta poslije.

Hertha je još u prvom poluvremenu stigla do nove prednosti, a u strijelce se upisao Raffael. Eintracht je poraza spasio Marco Russ sredinom drugog poluvremena.

Domaćin se ovim remijem praktično oprostio od svih europskih ambicija, dok se Herthine šanse za ostanak u posljednja tri kola polako svode samo na matematiku jer su im protivnici redom Schalke, Bayer i Bayern.