Premiership, 35. kolo, 18.04.2010, 14:30 h
Wigan
Wigan 3:2 Arsenal
Arsenal

Marin Vuković • nedjelja, 18.04.2010.

Iako im se jučerašnjim porazom Chelseaja po tko zna koji put ove sezone otvorila prilika za povratak u utrku za naslov prvaka, nogometaši Arsenala na nevjerojatan su način izgubili od Wigana. Samo deset minuta prije kraja utakmice u rukama su držali dva pogotka prednosti, no Wigan je došao do čudesnog preokreta i na kraju slavio s 3:2.

Arsene Wenger: "Ovaj poraz je najveće razočaranje ove sezone, a način na koji smo primili pogotke još me više razočarao. Teško je shvatiti i prihvatiti ovakav poraz, možda su se igrači previše opustili, ali u nogometu moraš ostati koncentriran svih 90 minuta, u suprotnom budeš kažnjen. Činili smo pogreške i oni su ih iskoristili, u završnici utakmice bili su oštriji od nas."

Nekoliko puta ove sezone Arsenal je ispadao iz utrke za naslov i potom se u nju nekim čudom uvijek vraćao, no nakon današnjeg nevjerojatnog poraza od Wigana s popriličnom sigurnošću može se reći da su izgledi Topnika za osvajanje naslova svedeni tek na matematičku teoriju. Lica Arsenea Wengera i igrača londonske momčadi nakon neočekivanog ishoda govorila su sve, Arsenal je izgubio utakmicu kakvu ozbiljne momčadi koje ciljaju na naslov prvaka jednostavno ne smiju izgubiti.

Još početkom drugog poluvremena činilo se kako Arsenal bez problema rješava utakmicu u svoju korist. Pogotkom Thea Walcotta četiri minute prije odmora, a zatim i Mikaela Silvestrea već u 48. minuti Topnici su došli do komforne prednosti od dva pogotka i malo je tko mogao vjerovati u preokret bez obzira na sve nesigurnosti gostujuće obrane, a posebno vratara Lukasza Fabianskog.

Arsenal je, međutim, nakon drugog pogotka odigrao iznimno loše drugo poluvrijeme i dao Wiganu priliku da se počne nadati. Domaći su imali svoje prilike, ali sve do 80. minute rezultat na semaforu i dalje je pokazivao 2:0. Tada je pak uslijedio nevjerojatni preokret,a začeo ga je Ben Watson nakon asistencije Victora Mosesa.

U redove Topnika uvukla se nesigurnost, a domaćim nogometašima pogodak Watsona dao je krila. Prvo je Nasri s crte gola očistio novi pokušaj Watsona, a minutu prije kraja Fabianski je ispustio loptu nakon kornera i Titusu Brambleu dao priliku da izjednači na 2:2.

Još se slavlje u Wiganu nije ni smirilo, a domaćin je došao i do pobjedničkog pogotka. Igrala se prva minuta sudačke nadoknade kada je Charles N'Zogbia došao u posjed lopte na rubu kazenog prostora i skinuo paučinu s gornjeg kuta Arsenalova gola za nevjerojatan preokret i nestvarnih 3:2.

Ovom je pobjedom Wigan praktički osigurao sljedeću sezonu u Premier ligi, a nogometaši Arsenala gubitkom bodova izgubili i priliku za povratak u napetu borbu za naslov. Nakon ovakvog poraza vjerojatno će i sami priznati da ga nisu ni zaslužili. Što se Eduarda da Silve tiče, premda smo ga očekivali barem na klupi za pričuve, naš se reprezentativac nije pojavio u zapisniku utakmice.

• Obrisan korisnik19.04.2010. u 16:05
    Arsenal i Real su slični klubovi. Oba dvoje su više poduzeća nego nogometni klub. Jedini cilj je zaraditi novce. Arsenal to radi kroz prodaju igrača a Real kroz marketing... I nema se tu više puno dodati
  • beaver18.04.2010. u 23:56
    ako su s time zadovoljni onda je u redu...samo si zaboravio spomenuti da je arsenal skola nogometa za mlade francuze.
    beaver
  • Obrisan korisnik18.04.2010. u 23:17
    za Duduovu dobrobit netko treba otići iz Arsenala, ili on ili Wenger
  • Obrisan korisnik18.04.2010. u 21:24
    Ne njiše mu se stolica nimalo, upravo su mu ponudili novi ugovor do 2014. Wenger je za Arsenalove vlasnike vrlo zahvalan trener, troši jako malo (npr. ove sezone je najveći transfer bio Vermaelen za nekih 10miljuna) a zarađuje puno (na prodaju Tourea i Adebayora su zaradili preko 50 miljuna funti)... [više na forumu]
  • beaver18.04.2010. u 20:20
    katastrofano...ja mislim da se Wengeru stolica njise pomalo...fakat nista nije osvojio proslih 5-6 godina