Premiership, 35. kolo, 19.04.2010, 21:00 h
Liverpool
Liverpool 3:0 West Ham
West Ham

Marin Vuković • ponedjeljak, 19.04.2010.

Premda još uvijek nisu osigurali prvoligaški status nogometaši West Hama na Anfieldu su odigrali lošu utakmicu i previše lako s 3:0 izgubili od Liverpoola, koji se uz utakmicu više vratio na šesto mjesto koje ih i sljedeće sezone vodi u Europsku ligu.

West Ham na Anfieldu nije pobijedio već 47 godina, pa je bilo teško vjerovati da to može učiniti u situaciji kada ne mogu svladati niti znatno lošije momčadi. Nada da s teškog gostovanja mogu odnijeti barem bod splasnula je međutim već nakon pola sata igre.

U tom je razdoblju, naime, Liverpool već došao do dva pogotka prednosti i razriješio pitanje pobjednika. Čekićari nipošto nisu djelovali kao momčad koja može ponoviti nedjeljni pothvat Wigana i preokrenuti prednost protivnika od dva gola.

U 19. minuti utakmice Redse je u vodstvo pomalo bizarnim golom doveo Yossi Benayoun. Ubačaj Stevena Gerrarda trbuhom je skrenuo u mrežu gostiju. Deset minuta kasnije već je bilo 2:0, a strijelac je ovaj put bio David N'Gog nakon asistencije Maxija Rodrigueza.

Potvrda Liverpoolove uvjerljive pobjede stigla je u 59. minuti nakon ubačaja Gerrarda iz slobodnog udarca. Loptu je skrenuo Sotiros Kyrgiakos i pogodio vratnicu, a ona se od nesretnog vratara Roberta Greena odbila u mrežu Čekićara.

Liverpool je uz utakmicu više ponovno preskočio Aston Villu i zasjeo na šesto mjesto, te pobjedom poboljšao raspoloženje uoči prve polufinalne utakmice Europske lige s madridskim Atleticom, pokazavši efikasnost i bez Fernanda Torresa.

West Hamu pak predstoje neizvjesna završna tri kola. Ključna utakmica bit će sljedećeg vikenda kada na Upton Park stiže Wigan, a zatim slijede dva teška susreta s Fulhamom u gostima i Manchester Cityjem kod kuće.