Vodeni sportovi

Pozitivan dojam Riječana

Maja Giljanović • petak, 30.04.2010.

Boris Zloković i Aleksandar Ivović pokazali su svu raskoš talenta u posljednjoj utakmici regularnog dijela Jadranske lige protiv Primorja. Jadran je u Igalu slavio šest golova razlike, a njih dvojica su postigla sedam od 16 golova koje su Riječanima zabili igrači Ivice Tucka.

JADRAN HN - PRIMORJE 16:10 (5:2, 4:2, 2:2, 5:4)

Igalo, 26. kolo Jadranske lige
Suci: Adžić (Kotor) i Abramović (Kotor)

JADRAN HERCEG NOVI: Ščepanović, Sekulić 1, Bebić, Elez 1, Vukčević 3, Radović 2, Janović, Gojković 1, Ivović 3, Zloković 4, Klikovac, Jokić 1, Kandić, Tešanović. Trener: Ivica Tucak

PRIMORJE: D. Car, Kustić, B. Car 1, Pavlović, Sušanj, Tiškivski 4, Brala 1, Vrlić, Barać 1, Beltrame 1, Jurišić, Križanec, Krizman. Pomoćni trener: Boban Voštić

Igrač više: Jadran 6/12, Primorje 4/5

Peterci: Jadran 1/2, Primorje 2/2

Bez trenera Zorana Roje i Nikole Frankovića (tetiva), Damira Glavana (vrat), Ivana Krapića (oko) i Erika Bukovca (na raspolaganju Veselinu Đuhi na kvalifikacijskom turniru u Volosu u kojoj Slovenija u konkurenciji Grčke, Makedonije i Francuske priželjkuje jedno od prva dva mjesta i plasman na Europsko prvenstvo u Zagrebu) Primorje je svoju posljednju utakmicu ovogodišnjeg izdanja Jadranske lige odigralo u Igalu protiv drugoplasiranog Jadrana.

Igrači Ivice Tucka nisu gubili vrijeme, prvu su četvrtinu dobili 5:2, a nakon prvog poluvremena su vodili pet golova razlike (9:4). Opuštanje Jadrana Riječani su iskoristili u trećoj četvrtini i izvukli 2:2, a u četvrtoj obrane ni jednih ni drugih gotovo da ništa nisu zaustavile (5:4 za Jadran) i četvrtfinalisti Eurolige su slavili ukupno 16:10.

Briljirali su Boris Zloković i Aleksandar Ivović. Zloković je Davoru Caru postigao četiri, a najbolji strijelac JVL-a Ivović tri gola, gotovo polovicu svih Jadrana i više od polovice Primorja za koji je Aleksandar Tiškivski postigao četiri gola.

Sljedeća utakmica Riječana je polufinale play-offa hrvatskog prvenstva, 22. svibnja čeka ih Mladost osim u slučaju da Zagrepčani osvoje Jadransku ligu. U tom slučaju protivnik Primorja u polufinalu bio bi Jug.