Vodeni sportovi

Splićani pali u drugom poluvremenu

Maja Giljanović • subota, 01.05.2010.

Vaterpolisti Jadrana izvukli su najviše koliko su mogli iz činjenice da je Elvis Fatović posljednju utakmicu regularnog dijela Jadranske lige odigrao bez Miha Boškovića, Andra Bušlje, Mara Jokovića, Lukasa Semana i Mirka Nižića. Splićani su odigrali odlično prvo poluvrijeme, gubili samo gol-razlike, ali Jug je u preostale dvije četvrtine stisnuo papučicu gasa i na koncu slavio 11:6.

JUG - JADRAN SPLIT 11:6 (2:2, 2:1, 4:2, 3:1)

Dubrovnik, 26. kolo Jadranske lige
Suci: Brguljan (Prčanj) i Avramović (Kotor)

JUG: Vićan, Vranješ 1, Bautović 1, S. Sukno 2, Benić, Macan, Marković 3, Ivanković, I. Sukno 1, Drobac, Obradović 1, Dobud 1, Šutalo 1. Trener: Elvis Fatović

JADRAN SPLIT: Škiljo, Franičević 1, Vukić, Brnas, Gluhaić, Pleić, Popović 1, Vuleta, Perić 1, Banovac 1, Matutinović 2, Saratlija, Hutten. Trener: Mirsad Zajmović

Igrač više: Jug 4/8, Jadran 2/10

Peterci: Jug 1/2, Jadran 1/1

6. svibnja u Gružu je polufinale Jadranske lige, ali Jugu je preostalo odraditi i posljednju obvezu u regularnom dijelu. Splitski Jadran je u 26. kolu odigrao ravnopravno prvo poluvrijeme, prva četvrtina je završila 2:2, a u drugoj su igrači Mirsada Zajmovića poveli 3:2 prije nego je Jug je okrenuo na 4:3.

Više od toga Splićani nisu mogli, nije im pomogla ni činjenica da je Elvis Fatović odmarao redom Miha Boškovića, Andra Bušlju, Mara Jokovića, Lukaša Semana i Mirka Nižića, Dubrovčani su na krilima trostrukog strijelca Pava Markovića treću četvrtinu završili vodstvom od 8:5, a na koncu su slavili pet golova razlike (11:6).

Sandro Sukno je dao dva gola, na semafor su se u Jugu upisali i Nikša Dobud, Marko Bautović, Hrvoje Benić, Josip Šutalo, Paolo Obradović i Ivan Sukno, a najraspoloženiji u redovima gostiju je bio Bojan Matutinović (2).