Vodeni sportovi

Poraz prvaka Europe

Vedran Babić • petak, 30.04.2010.

Bez petorice standardnih prvotimaca vaterpolisti Primorca poraženi su na gostovanju u Budvi, ali to ne mijenja njihovu konačnu poziciju u Jadranskoj ligi (3.) uoči Final Foura u Dubrovniku 6. svibnja.

BUDVA M:tel - PRIMORAC 9:8 (4:1, 1:2, 4:2, 0:3)

Jadranska liga, 26. kolo
Budva, bazen ŠRC Budva
Suci: Radičević (Dubrovnik), Ivanovski (Herceg Novi)

Budva M:tel: Šefik, Petković (1), Ćirić (1), Danilović (1), Dončić, Tičić (2), Pejaković, Pasković (2), Trbojević, Peković (1), Ivošević, Franičević, Lazović, Antonijević (1). Trener: Veselin Krivokapić.

Primorac: Kralj, Paunović, Crepulja, Gopčević, Trajković, Marković, Kiss (1), Azevedo, Pavlović (1), Milošević (1), Steinmetz, Šetka (1), Milić (3), Drašković (1). Trener: Ranko Perović.

Igrač više: Budva 2/8, Primorac 3/6
Peterci: Budva 0/2, Primorac 1/1

Aktualni prvak Europe i sudionik Final Foura ovosezonskog izdanja tog natjecanja porazom je zaključio prvi dio Jadranske lige. Bolja od njega bila je Budva rezultatom 9:8. Domaćin je raspoloženo ušao u susret i već krajem prve četvrtine poveo 4:1.

Do kraja utakmice i jedni i drugi su oscilirali, pa je tako Primorac prvo smanjio na 6:5, zatim primio četiri gola u nizu i onda posljednju četvrtinu dobio s 3:0 za konačnih 9:8. Pasković i Tičić su se po dvaput upisali u strijelce za Budvu, dok je najefikasniji igrač utakmice bio gostujući igrač Milić s tri gola.