Vodeni sportovi

Umalo senzacija u Kotoru

Vedran Babić • petak, 30.04.2010.

Vaterpolisti Medveščaka propustili su veliku šansu na trijumfalan način zaključiti svoj nastup u Jadranskoj ligi ove sezone. Zagrepčani su na gostovanju kod favoriziranog Cattara odigrali sjajnu utakmicu, čak i vodili u nekoliko navrata, ali je iskustvo domaće momčadi presudilo i Medvjedi su ipak upisali još jedan poraz.

CATTARO MAXIMUS - MEDVEŠČAK 8:7 (2:3, 2:2, 1:0, 3:2)

Jadranska liga, 26. kolo
Kotor, bazen ŠRC "Nikša Bućin"
Suci: Adžić, Kontić (oba Kotor)

Cattaro: Pjetlović, Perišić, Vukčević (1), Živković, Kordić (1), Smodlaka (1), Restović, Đogaš (2), Lobov, Žanetić (1), Kunac, Filipović (2), Jelić, Mišić. Trener: Mirko Vičević.

Medveščak: Selem, Buri, Kolar, Čule (2), Jakovac, Zeljak, Tomašić, Milaković (1), Vegar, Geratović, Ćuk (2), Dragčević (2). Trener: Ivan Asić.

Igrač više: Cattaro 1/9, Medveščak 3/10
Peterci: Cattaro 1/1, Medveščak -

Usprkos porazu, igrači Medveščaka mogu biti ponosni na fantastičan otpor koji su prikazali večeras u Kotoru. Svih 48 minuta bili su ravnopravan suparnik Cattaru koji je tek 42 sekunde prije kraja pogotkom Mile Smodlake izborio pobjedu.

Odlično su gosti otvorili utakmicu i poveli 3:1, no početkom druge četvrtine Cattaro poravnava na 3:3. Dragčević i Ćuk zabijaju za novu prednost gostiju od plus dva, no u posljednji period igre ušlo se ponovno s izjednačenim rezultatom (5:5).

U toj trećoj četvrtini Medveščak ostaje bez isključenih Jakovca i Zeljaka, ali unatoč tom hendikepu ostaje u igri za pobjedu. Čule je doveo Zagrepčane u prednost na 6:5, da bi Žanetić izjednačio, a nešto kasnije Filipović pogodio za prvo vodstvo domaćina.

Činilo se tada da je otporu Medveščaka došao kraj, no ukazao se Milaković i vratio stvari na početak, 7:7. Nakon što su se u sljedećem napadu uspjeli obraniti s igračem manje, gosti su imali priliku i ponovno povesti, ali od toga nije bilo ništa i 42 sekunde prije kraja Smodlaka zadaje konačni udarac Medveščaku zabivši za pobjedu 8:7.