Vodeni sportovi

Šibeniku težak poraz odnio doigravanje

Matej Milanović • subota, 01.05.2010.

Mladost je razbila Šibenik u zadnjem kolu regularnog dijela Jadranske lige u vaterpolu. Žapci su slavili s 21:6 i time najavili Final Four. Gosti su pak ovim porazom ostali bez doigravanja u prvenstvu Hrvatske.

MLADOST - ŠIBENIK 21:6 (4:1, 5:2, 8:1, 4:2)

Jadranska liga, 26. kolo, Zagreb, Bazen na Savi

Mladost: Brzica, Vukičević 1, Babić 4, Letica, Petković 1, Milaković 2, Zubčić 1, Martinić, Karač, Muslim 6, Hinić, Buljubašić 4, Pavić, Lončar 2, Trener: Nikolić

Šibenik: Jukić, Lordan, J. Belamarić, Bilić, D. Belamarić 1, Seferović, Šarić, Sutić, Goreta, Vlahović 3, Samodol 2, Sučić, Storić, Trener: Renje

Suci: Savinović (Dubrovnik), Rebić (Split)

Igrač više: Mladost 4/7, Šibenik 2/9

Peterci: Mladost 1/1, Šibenik -

Šibeniku je u zadnjem kolu Jadranske lige trebao bod protiv Mladosti kako bi izborio doigravanje hrvatskog prvenstva. No, gosti nisu bili niti blizu protiv Mladosti. Zagrepčani su dobili sa 4:1 već prvu četvrtinu, a do poluvremena je razlika narasla na šest golova.

Gosti su potpuno pali u trećoj dionici u kojoj su primili čak osam golova. U posljednjih osam minuta Mladost je odigrala nešto ležernije, ali je svejedno povećala razliku sve do konačnih +15, 21:6.

Kod Mladosti je šest golova zabio Petar Muslim, a po četiri su dodali Ivan Buljubašić i David Babić. U redovima Šibenika je pak najbolji bio Andrija Vlahović s tri zgoditka. Domaći su tako natjecanje završili na četvrtom mjestu koje ih vodi u Final Four Jadranske lige i u doigravanje prvenstva Hrvatske s druge pozicije.

Šibenik je s druge strane, završio Jadransku ligu na devetom mjestu, a u hrvatskom je prvenstvu ostala bez doigravanja, budući da je završila tek na petom mjestu, računajući samo hrvatske sastave u ligi.