Drama ponovo prisutna

Vedran Babić • srijeda, 05.05.2010.

Čini se da je dalmatinskim trećeligašima suđeno da uđu u krajnje dramatičnu završnicu. Nakon što su u prošlom kolu ponovno izbili na vrh s dva boda više i utakmicom više, Dugopoljci su poraženi na gostovanju u Makarskoj, dok su Raštane pobjedom u derbiju nad Uskokom preuzele čelnu poziciju s jednim bodom prednosti uoči posljednja četiri kola.

Ivan Katalinić i njegovi igrači brzo će zaboraviti svoje gostovanje u Makarskoj. Pokazali su blijedu igru i zasluženo izgubili od Zmaja 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Selak u 67. minuti. Raštane su, pak, kod kuće u derbiju s 3:1 bile bolje od Uskoka i vratile se na vrh ljestvice. Gospić i Burčul su odveli domaćina do vodstva 2:0, Guć je do kraja poluvremena smanjio na 2:1, a pobjedu vodeće momčadi lige potvrdio je Gregov 11 minuta prije kraja.

Eventualnom pobjedom Klišani su se mogli umiješati u bitku za vrh, no sada je ovo definitivno postala borba samo između Raštana i Dugopolja. Upravo sljedeće kolo moglo bi biti od velike važnosti. Raštane su, naime, slobodne, dok Dugopolje kod kuće igra protiv nezgodnog Jadrana LP.

Pločani su u ovome kolu s 3:0 bili bolji od GOŠK-a, a svi pogoci pali su u rasponu od 78. do 87. minute. Posljednjeplasirane goste iz Dubrovnika načeo je prvi topnik lige Jerković, a dovršio dvojac Dominiković - Nikolac.

Jedinu gostujuću pobjedu upisali su igrači Dinare protiv Zagore (3:1). Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1, no pogocima Vrljića i Šubića u nastavku Kninjani su napokon prekinuli seriju od osam uzastopnih utakmica bez pobjede i osigurali si veseo povratak kući.

U ostalim utakmicama Neretva je pogotkom Pehara s 1:0 nadvisila biogradski Primorac, dok je njegov imenjak iz Stobreča kod kuće remizirao s Jadranom iz Kaštel Sućurca (1:1) iako je gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem više.

Konavljanin i Hrvace su identičnim rezultatom također podijelili bodove, a Omiš je s 3:0 protiv Neretvanca ubilježio 26. bod i približio se GOŠK-u na dva boda. Ipak, izboriti ostanak i dalje će biti teška misija za Omišane. Dobra forma (tri pobjede u zadnje četiri utakmice) ipak je, čini se, stigla prekasno.