1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 08.05.2010, 18:00 h, Karlovac, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.000
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Tvrtko Jureša (Zagreb), Marin Čavlina (Zagreb)

Sportnet • subota, 08.05.2010.

Nogometaši Karlovca od svojih su se navijača oprostili neodlučenim ishodom protiv pulske Istre. Završilo je 1:1 zahvaljujući pogocima Šehića i Novinića...

Ivan Lajtman
46'

Enes Novinić
46'

Haris Redžepi
60'
Igor Pamić

(do 87')

Kalilou Mohamed Traore
(do 90'+1')

(do 86')

Dario Bodrušić
87'
Zoran Vulić

Karlovac je Istru dočekao s europskim ambicijama, dok su gosti došli po bod(ove) vrijedne ostanka u prvoligaškom društvu. U takvom okruženju stvoren je - remi. Svaka je momčad za svoj bod zabila po jedan pogodak.

Bolje je u uvodnim minutama zaigrala Istra, stvorivši dvije dobre prilike, pri čemu je udarac Alimija kranjim naporom morao zaustaviti Sunara, a Karlovčani su prvi puta zaprijetili preko Parackog u 17. minuti.

Tada su domaćini polako preuzimali inicijativu na sredini terena, uz povremene bljeskove Istrana, a jedna je karlovačka greška rezultirala vodećim pogotkom za ekipu Zorana Vulića.

Tokić je loptu darovao baš neumoljivom Šehiću, a najbolji strijelac Istre rutinski obilazi karlovačkog čuvara mreže i pogađa za 1:0. Do poluvremena je uspio uzvratiti tek Barić glavom, no nije bio precizan.

Do željenog je poravnanja Karlovac stigao nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu. Pamić je izvrsnim centaršutom pronašao usamljenog Novinića, koji glavom matira Lisjaka za, pokazat će se, konačnih 1:1.

No, moglo je biti i drukčije: prilika je bilo s obje strane terena, a posebno je aktivan bio Traore. Veliku su priliku domaćini propustili u 70. minuti, kada je požrtvovna istarska obrana spriječila naizgled siguran pogodak, ali istom mjerom uzvraćaju i Istrani, također bez učinka.

U posljednjih desetak minuta momčadi kao da su prihvatile činjenicu da će utakmici završiti neodlučeno te više nije bilo izglednijih šansi, a osvojeni bod nikome nije u potpunosti zadovoljio ambicije, premda će gosti iz Pule biti zadovoljniji rezultatom jer ih drži iznad zone ispadanja. Osim toga, nudi im priliku da u posljednjem kolu protiv Rijeke sami odlučuju o svojoj sudbini. Karlovac će posljednjih 90 minuta odigrati na Maksimiru protiv Dinama.