1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 08.05.2010, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 800
Suci: Goran Gabrilo, Petar Gabrilo, Marin Ivanković (svi Split)

Mihaela Bradovski • subota, 08.05.2010.

Nogometaši Zagreba minimalnom pobjedom 1:0 na svom travnjaku protiv Osijeka napravili su veliki korak prema osiguravanju ostanka u Prvoj HNL. "Pjesnici" sada zoni ispadanja bježe tri boda i s bodom u posljednjem kolu u Zadru osigurali bi ostanak. Naravno, uz pretpostavku da će se igrati Liga 16 i sljedeće sezone...

Besart Abdurahimi
61'
25
Sven Dedić
71'
19
Damir Šovšić
87'
Tomislav Steinbrückner

Uoči susreta Zagreba i Osijeka veznjak domaćih Besart Abdurahimi nagrađen je od strane navijača nagradom "Purgerski ponos". Sam dvoboj otvorio je Vugrinec volejem iz blizine u petoj minuti. Dvije minute kasnije isti igrač pokušava iz slobodnog udarca s 18 metara, Kardum je siguran iako je udarac bio tradicionalno neugodan.

U osmoj minuti opasno je živjela obrana Pjesnika, ubačena lopta s lijeve strane otišla je paralelno s njihovim vratima, a na loptu nisu stigli utrčati Barišić i Miličević. Zagreb je u 36. minuti stigao do pogotka vrijedna tri boda. Pranjić je u kaznenom prostoru srušio Krstanovića, a Gabrilo pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Vugrinec za svoj 18. pogodak sezone.

I tri minute kasnije "bijeli" su mogli do pogotka, nakon kornera i prebačaja Parlova iz blizine puca Ljubojević, a njegov udarac sa same crte izbacuje netko iz gostujuće obrane. Kraj prvog dijela također je protekao u pokušajima zagrebaša, u 40 minuti glavom je pokušao Jefthon, te dvije minute kasnije Vugrinec s ruba kaznenog prostora.

Na samom isteku 45. minute Osječani su zaradili slobodni udarac s 18 metara po sredini gola. Miličević puca u blok, a Stojkić iz novog pokušaja prebacuje vrata.

I nastavak dvoboja otvorili su pokušajem Pjesnici, dvojica bijelih napadača ostala su prekratka u skoku u 47. minuti. Gostujući je sastav opasno zaprijetio u 53. minuti kada Skender odlično brani nakon jedne duže akcije u svom šesnaestercu. Pet minuta kasnije Jugović drugim žutim kartonom gura Zagreb još bliže pobjedi.

U 64., odnosno 69. minuti dobre pokušaje svoje momčadi udarcem preko gola okončali su Krstanović, te na drugoj strani Barišić. S igračem više "bijeli" su krenuli otvorenije što je u 70. minuti gurnulo goste u lijepu priliku iz kontranapada. Skender je na sreću ponovno bio uspješniji od protivničkih igrača. Vratar Pjesnika istaknuo se i pet minuta prije isteka vremena, iz daljine je pucao Gavrić.

Posljednjih deset minuta susreta Zagreb je zatvorio igru, Osječani su pokušavali stići do izjednačenja, no sve je ostalo na onih 1:0 iz 38. minute.