Šibenik skoro prosuo dobiveno

Ivana Jurica • subota, 15.05.2010.

I u drugom međusobnom susretu košarkaši Šibenika pobijedili su Međimurje, ovoga puta u sedmom kolu kvalifikacija za Prvu ligu. Nakon plus devet u Čakovcu, Šibenčani su na Baldekinu slavili sa samo plus dva (89:87). Imali su domaćini i više od 20 koševa prednosti uoči posljednje četvrtine, no namjerno su forsirali svoje poletarce koji su uspjeli izdržati prijetnju gostiju predvođenih Draženom Klarićem.

Loš ulazak u utakmicu i jedne i druge momčadi, s previše pogrešaka. Vladović je košem otvorio utakmicu, a nakon toga gosti su bili u minimalnom vodstvu. U sedmoj minuti dvije kontre i zakucavanja Došena i Maleša Šibenčanima ponovno donose prednost. Uz dvije trice (Maleš, Gaurina) prednost domaćina bila je malo osjetnija, ali samo za kratko, jer na predah se otišlo s 22:20 u korist Kalpićeve momčadi.

Nova trica kapetana Maleša u 13. je minuti Šibeniku donijela i najveću prednost do tada – plus sedam (29:22). Samo četiri minute kasnije prednost se gotovo udvostručila. Hrkač je tricom smanjio na minus devet (44:35), ali na poluvrijeme se otišlo uz rezultat 48:37 nakon koševa Bubala.

U drugom poluvremenu domaćini su se u potpunosti razigrali i prednost je stalno rasla. Dva su puta u serijama postigli po nekoliko trica i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. Imali su Šibenčani i više od 20 koševa prednosti (73:49, 75:53). Uoči posljednjih deset minuta na semaforu je svijetlilo 77:55.

Od 32. minute počela se topiti domaća prednost. Kalpić je u igru poslao poletarce Širka, Gracina i Mirčetu i Čakovčani su počeli smanjivati prednost. Niti u jednom se trenutku domaći trener nije pobojao za konačan rezultat, jer iako je i pobjeda dolazila u pitanje, poletarci su i dalje bili u igri. Na krilima Klarića Međimurje je tri i pol minute prije kraja došlo na samo minus četiri (80:76), a ubrzo i na samo minus dva (82:80).

Hrkač je smanjio i na minus jedan (83:82), a imala je i momčad Srećka Šupera i napad za vodstvo. No, Došen i Bubalo ukrali su loptu, a potonji je realizirao oba slobodna bacanja za 85:82. S linije slobodnih bacanja precizan je i Klarić i gosti su ponovno na minus jedan (85:84). Oba slobodna pogađa Došen, kasnije i Vladović za 89:85. Do kraja utakmice ostalo je još šest sekundi, a gosti su precizni još jednom preko Hrkača za konačnih 89:87.

Kod domaćina najefikasniji su bili Maleš s 22 i Vladović sa 17 koševa, dok je kod gostiju najbolji bio Klarić s 30 koševa.