Spas u zadnji čas

Goran Markuš • subota, 15.05.2010.

Polaganjem u posljednjim trenucima utakmice Igor Peklarić Zaboku je donio petu pobjedu u drugom dijelu sezone čime su se upravo njegovi Zagorci potvrdili kao najbolja momčad iza četiri NLB-ligaša u ovosezonskom izdanju Lige za prvaka...

Iako su se u današnjem posljednjem kolu protiv slabašne Darde dosta mučili košarkaši Zaboka ipak su uspjeli upisati i petu pobjedu u Ligi za prvaka i potpuno zasluženo sezonu završavaju odmah iza NLB-ligaškog četverca.

Očekivano, gosti iz Zaboka ponovno su vrlo oštro otvorili susret i odmah stižu do minimalne prednosti, no zahvaljujući sjajnoj igri u posljednje dvije minute prve četvrtine domaćin radi 8:0 i na prvi odmor odlaze sa sasvim solidnih pet poena prednosti.

Iako su po povratku na teren košarkaši iz Darde u jednom trenutku stigli na mali korak do dvoznamenkaste prednosti Zabočani se na vrijeme bude i na krilima Danijela Krajačića (9 poena) do poluvremena dolaze na tek jedan poen zaostatka.

Tijekom većeg dijela treće četvrtine gledali smo prilično izjednačenu utakmicu samo da bi već na samom otvaranju posljednjih deset minuta igre gosti povezali nekoliko akcija i samim time pobjegli na ugodnih osam poena razlike.

Na njihovu žalost Darda se nije predala i zahvaljujući preciznom Zvonimiru Ridlu (12 poena, 5 skokova) s crte slobodnih bacanja pred sam kraj susreta domaćin ponovno preuzima minimalnu prednost. Međutim, tada na scenu stupa "stari" Zabočanin, Igor Peklarić (7 poena) koji polaganjem u posljednjim trenucima utakmice svojem klubu osigurava sjajno peto mjesto u ovosezonskom izdanju košarkaške Lige za prvaka.

Po dobrom starom običaju momčad iz Zagorja ponovno je predvodio sjajan Ivan Tomeljak (11 poena, 2 skoka, 5 asistencija, 3 ukradene lopte), a odličan susret odigrao je i Vladimir Kuljanin (11 poena, 11 skokova). Uz Ridla, kod domaćina se najefikasnijim pokazao Kamaldin Gamma koji susret završava s 13 poena i tri asistencije.