Stipčević i Perić dovoljni

Branimir Korać • subota, 15.05.2010.

U posljednjem kolu Lige za prvaka košarkaša Zadar je na svom parketu upisao pobjedu protiv Trogira. Očekivana pobjeda za momčad Zadra koja je na taj način natjerala Cibonu da u nedjelju protiv Zagreba traži pobjedu za osiguravanje prve pozicije...

Posljednji susret pred svojim navijačima uoči početka doigravanja košarkaši Zadra završili su kako se i očekivalo, pobjedom. Trogir je pružio otpor koliko je mogao u ovom trenutku, međutim protiv boljeg i kvalitetnijeg domaćina više od ovih konačnih 87:71 nije mogao.

Do kraja prve dionice vodila se izjednačena borba, a onda su Zadrani po prvi put uspjeli stvoriti opipljiviju prednost. Zahvaljujući Caru i Periću pobjegli su na 22:14 te se činilo kako bi već tada mogli prelomiti utakmicu.

Međutim gosti se nisu tek tako predali. Bizaca i Poščić već do kraja prve četvrtine smanjili su na 22:19 i ponovno učinili utakmicu zanimljivom da bi nakon Drezginog polaganja u 14. minuti stigli i do vodstva 29:27.

Bio je to znak Danijelu Jusupu da malo "protrese" momčad, uslijedila je pozitivna reakcija i Zadar je napravio seriju 11:0 koja ga je vratila u prednost.

Do poluvremena su domaćini bez problema držali goste na pristojnom razmaku. Ulazak u drugo poluvrijeme bio je odličan od strane Zadrana, prvenstveno Roka Stipčevića koji s 12 poena u osam minuta drugog dijela vodi Zadar na nedostižnih 67:45.

Nakon visokog vodstva domaćin je malo posustao, Trogirani su došli do daha i uspjeli smanjiti zaostatak. Na početku posljednje dionice došli su na za njih ugodnijih 74:61, međutim nisu nijednom ozbiljnije zaprijetili spuštanjem na jednoznamenkast zaostatak.

Završeno je 87:71 za Zadar u čijim redovima je Rok Stipčević ubacio 26 poena, jednako kao i Hrvoje Perić koji je dodao osam skokova. Kod gostiju Toni Bizaca je ubacio 20 poena uz pet skokova, a Luka Drezga je dodao 13 poena.