Cedevita pobjedom u polufinale

Edvard Burić • petak, 14.05.2010.

Cedevita je pobjedom završila Ligu za prvaka. U Podsusedu je gostovala Svjetlost, borila se čitavu utakmicu, ali više od poraza 100:83 nije mogla...

Svjetlost Brod je protiv Cedevite odigrala sasvim dobru utakmicu, prijetila kvalitetnijem domaćinu koji je mislima već bio u polufinalu hrvatskog prvenstva. Cedevita je igrala koliko je bilo potrebno, održavala prednost i na kraju slavila sa 100:83.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i vodili prvi dio prve četvrtine. Cedevita je zatim povezala nekoliko akcija i košem Krasića došla na 22:17. Četvrtina ipak završava s minimalnih 23:22 za domaće.

Treća minuta druge četvrtine, a na semaforu je pisalo 27:25 za Svjetlost. Cedevitin trener Aco Petrović je tada uzeo minutu odmora nakon koje je njegova momčad napravila seriju 15:2 i otišla na 40:29. Poluvrijeme je ipak završilo s nešto manjim zaostatkom gostiju - 47:39.

Solidni Marsh

Ricardo Marsh odigrao je sasvim solidnu utakmicu, ubacio 16 poena, ali imao i jedno promašeno zakucavanje. Igrala se 19. minuta kad je Amerikanac potpuno sam ostao pod obručem. Odlučio se na zakucavanje i promašio. U kontri je to kaznio Karlović tricom za 42:34.

Treći dio Svjetlost igra odlično i taj period Brođani dobivaju 29:26. Iako je tricom Andersona Cedevita imala +12 (61:49), a onda i košem Opačka istu prednost (63:52), do kraja četvrtine gosti su se približili na samo minus pet - 73:68.

Svjetlost je u posljednjoj četvrtini bila na samo dva koša zaostatka (75:73) tricom Pilepića, a onda je Baždarić povezao dvije trice, priključio se i Opačak, ponovno zabio Baždarić i utakmica je riješena.

Baždarić je tricom postigao 100. Cedevitin koš i tako dodatno razveselio domaće navijače. Konačnih 100:83 za Cedevitu i kraj sezone za Svjetlost.

Cedevita se okreće polufinalu u kojem će snage odmjeriti sa Zadrom ili Cibonom. Ako Cibona pobijedi Zagreb CO u Trnskom, bit će prva i u polufinalu će igrati protiv Zagreba, a u slučaju poraza igrat će protiv Cedevite koja će imati prednost domaćeg terena. Cibonina pobjeda znači da će Zadar biti drugi i da će uz prednost domaćeg terena igrati protiv Cedevite.

Marino Baždarić zabio je 28 koševa i tako bio najefikasniji igrač Cedevite. Po 16 su dodali Marsh i Krasić. Kod gostiju vrlo dobri Matej Karlović s 28 i Fran Pilepić s 26 postignutih koševa.