Šesta u nizu Splita

Ivana Strahija • nedjelja, 16.05.2010.

Svoju šestu pobjedu za redom Split je upisao protiv sasvim solidnih sinjskih junaka. Od ostalih rezultata do sad odigranih susreta 24. kola treba spomenuti gostujuće pobjede Dragovoljca i Lučkog.

Hrvatski dragovoljac u Imotskom je na Gospinom dolcu nadigrao domaću mladost i s 2:0 uspješno odradio prvi od tri koraka za ulazak u viši rang natjecanja. Oba su pogotka dragovoljci postigli u prvom poluvremenu, u 19. minuti spretan je bio Leko, a u 40. Eterović.

U gostima je slavilo i Lučko, i to nigdje drugdje do na Žuknici, s koje je proteklog tjedna domaći Pomorac ispisivao nove tragikomične redove vezane uz licenciranje za 1. HNL. Gosti su na igralištu Pomorca do pobjede došli jednim golom, i to tek u 81. minuti, strijelac je bio 23-godišnji Nikola Rak.

Bodove su podijelili Segesta i Solin, a domaćin je time došao do svog četvrtog ovosezonskog remija i 16. osvojenog boda. U prvom poluvremenu domaći su poveli preko Dumbovića, no na 1:1 je u 55. minuti izjednačio Ljuta. Interesantno je za reći da je solinski strijelac u igru ušao s klupe u 23. minuti, odmijenivši Sablića.

Novi prvoligaš Split kod kuće je pobijedio protiv Junaka iz Sinja, a s obzirom na poraz drugoplasiranog Pomorca, još se više udaljio od pratitelja na ljestvici. Golovi su pali u drugom poluvremenu, prvo je mrežu iza Sinjanina Grčića načeo Grizelj u 59. minuti, da bi konačni rezultat od 2:0 postavio Ante Vitaić. Treba spomenuti da je prvih pola sata u Parku mladeži bilo za zaborav, no nakon toga su oba protivnika dala sve od sebe da za petstotinjak gledatelja pokažu dobar nogomet. Tako uz već opisane golove domaćih vrijedi kazati da su i gosti imali dobre prilike, posebno preko agilnog Legatora.

Slavilo se i u Kutini, no na žalost zbog kiše i vjetra pred svega dvjestotinjak gledatelja. Domaća Moslavina povela je u 15. minuti golom Turkalja, slijedi tridesetak minuta mirovanja mreža, da bi u posljednjoj minuti poluvremena Vukovarac Spasić prevario domaćeg golmana Krizmanića i izjednačio na 1:1. Moslavina se u prednost vraća u 70. minuti pogotkom Jazvića, a tada je domaćima sreća namignula i stavila ih u brojčano nadmoćnu poziciju. U 79. minuti isključen je naime gostujući igrač Dundov, pa je Kutinjanima nakon toga lakše igrati, što dokazuje i gol Divkovića u 81. minuti.