Dragovoljac potvrdio plasman

Ivana Strahija • subota, 22.05.2010.

Pobjedom nad Suhopoljem Hrvatski dragovoljac potvrdio je svoj plasman među prvih pet momčadi 2. HNL, a time i prelazak u ligu više.

Tristotinjak gledatelja je na stadionu Stjepana Spajića proslavilo posljednju pobjedu koja je Hrvatskom dragovoljcu trebala za konačno ostvarenje dugogodišnjeg cilja, povratka u 1. HNL. Dragovoljac je Suhopolje pobijedio s 2:1, a prvi su gol momci u crnim dresovima postigli u 45. minuti i to s bijele točke. Precizan je bio Begović. U drugom poluvremenu Grgić diže na 2:0, a gosti desetak minuta pred kraj susreta postižu svoj jedini pogodak preko Buljana.

Još jedan novi prvoligaš, ekipa Splita, gostovala je u Lučkom i izgubila. Domaćini su do pobjede došli već u 2. minuti, kad je jedini gol utakmice postigao Sarić iz penala. U istoj je toj minuti sudac Pejin direktni crveni karton pokazao Splićaninu Šimiću zbog sprečavanja protivničkog igrača u izglednoj prilici za postizanje zgoditka, pa gosti ostaju na travnjaku s igračem manje. Lučko je tako oslabljen Split moglo i uvjerljivije svladati, ako nikako drukčije onda iz dosuđenog jedanaesterca u 55. minuti, ali vratar Splita Vuković obranio svoj gol. U posljednjoj minuti utakmice dogodilo se još jedno isključenje, ovog puta domaćeg igrača Veraje, zbog grubog prekršaja nad splitskim vratarom.

Uvjerljivom pobjedom Vinogradara nad Rudešom došlo je do zamjene mjesta tih dvaju klubova na prvenstvenoj tablici. U napetoj utakmici u Mladini čak je devet igrača dobilo javne opomene, domaćih pet za prekršaje sportske prirode, a gostujuća četiri za prigovaranje glavnom i pomoćnim sucima. Utakmica je neizvjesna većim dijelom bila i rezultatski. Domaćini su poveli u sedmoj minuti golom Ristovskog, no u 24. je 1:1 nakon točnog šuta Rudešovog Petričevića. Mladinjani uspijevaju do kraja poluvremena povratiti vodstvo, za 2:1 je u 45. minuti pogodio John. U drugom poluvremenu napeto je bilo sve do samog kraja, no tada za 3:1 i definitivnu domaću pobjedu pogađa Lovreković. Gostujuću klub Rudeš najavio je žalbu na suđenje.

Mosor je u Žrnovnici poražen od Pomorca, što mu je uzrokovali pad od jednog mjesta na tablici. Pomorci su vodili već u drugoj minuti nakon gola Weitzera, a za potvrdu pobjede pobrinuo se u 66. minuti Con, koji je s bijele točke matirao domaćeg vratara Obradovića.

Junaci su nakon tri uzastopna poraza konačno došli do pobjede. Na svom su travnjaku u Sinju ugostili zadnju ekipu lige, sisačku Segestu, i slavili s 3:0. Prvi gol za Sinjane postigao je Midenjak u 34. minuti iz penala, a isti igrač prije isteka prvog poluvremena pokazuje da zna pogoditi i iz igre. Za 3:0 se u drugom poluvremenu pobrinuo Čulić.

Iako je susret Solina i Moslavine završio podjelom bodova bez golova, utakmici nije nedostajalo uzbuđenja. Već u šestoj minuti mogli su domaćini postići gol ali ne iskorištavaju dodijeljeni im penal. K tome, u 45. minuti isključena su oba kapetana ekipa, Solinov Juričić i Cerovečki iz Moslavine, pa su ekipe do kraja igrale s zamjenskim kapetanima, Anićem i Krizmanićem.

U Vukovaru je također bilo interesantno. Već u prvoj minuti susreta domaća momčad je u zaostatku, nakon što je Majher nesretno i nespretno skrivio autogol. Pet minuta kasnije na semaforu je 0:2, nakon što je precizan bio igrač Imotskog Šuto. U 25. minuti Vukovarci se vraćaju u utakmicu pogotkom Spasića, a u 34. na 2:2 izjednačuje Križanović. Do pobjedonosnih 3:2 Vukovarci su došli iz penala, kojeg je realizirao Bulić u 47. minuti. Vukovar '91. je pobjedom odskočio od opasne zone i smjestio se na 10. mjestu tablice.