Automoto

Rossi ispod 1:50

Maja Giljanović • petak, 04.06.2010.

Svjetski prvak Valentino Rossi na prvom se slobodnom treningu Velike nagrade Italije na Mugellu jedini spustio ispod 1:50. Jorge Lorenzo je drugim mjestom upotpunio odličan dojam Yamahe, a u Top 3 se probio i Loris Capirossi na Suzukiju.

Valentino Rossi je odaslao upozorenje konkurenciji na "svom" Mugellu, il Dottore je do prošlogodišnjeg trećeg mjesta Veliku nagradu Italije osvojio sedam sezona uzastopce, a ovog je puta na prvom slobodnom treningu 30-godišnjak jedini koji se spustio ispod 1:50.

Rossi je 5,245 metara dugačkom stazom projurio za 1:49,751 ispred Jorgea Lorenza (+0,369) na drugom i Lorisa Capirossija (+0,608) na trećem mjestu (Capirossi se toliko zanio da je u završnici kroz San Donato proklizao, pao i trening završio koju minutu ranije od ostalih, ali bez ozljeda).

U dobrom se svjetlu pokazao i Colin Edwards na četvrtom mjestu jedva sekundu iza Rossija (+1,021), a posljednji u Top 5 i najviše plasirana Honda je Dani Pedrosa (+1,022).

Ben Spies se na svom debiju na Mugellu u MotoGP-ju odlično nosio sa stazom i prvi trening završio na šestom mjestu ispred indisponiranog pobjednika prošle godine Caseyja Stonera. Bivši svjetski prvak je izbjegavajući ogradu svoj Desmosedici GP 10 skrenuo u šljunak, odvozio samo 15 krugova i ostvario sedmo najbolje vrijeme (1:51,128). U Top 10 su i Andrea Dovizioso, Nicky Hayden i Hector Barbera.