SP 2010., Natjecanje po skupinama, Skupina B, 1. kolo, 12.06.2010, 13:30 h, JAR; Port Elizabeth, gledatelja: 31513

Ivana Strahija • subota, 12.06.2010.

Početak natjecanja u Grupi B otvorili su Grci protiv Južne Koreje, a utakmica je unaprijed označena kao "biti ili ne biti" za oba tima. Grčka je predvođena Ottom Rehhagelom pokazala začudno slabu igru, što su Korejci znali iskoristiti. Golovima Jung-Sooa i Ji-Sunga Južna Koreja je upisala prvi trobod Svjetskog prvenstva.

Nam-Il Kim
74'

Seung-Yeoul Lee
87'

Jae-Sung Kim
90'

Christos Patsatzoglou
46'

Dimitris Salpingidis
59'

Pantelis Kapetanos
61'
Otto Rehhagel

Utakmica počinje napadačkom akcijom Grka, za koje se pretpostavljalo da će igrati zatvorenije. U trećoj minuti propustili su fantastičnu priliku, nakon kornera Karagounisa Torosidis je promašio korejski gol. Nastavljaju s pritiskom, ali Koreja ima drukčije zamisli. Kad su u sedmoj minuti prilikom korejskog slobodnog udarca Katsouranis i Samaras propustili pokriti Jung-Soo Leeja, njemu ostaje loptu uputiti u gol iza Tzorvasa za 1:0.

Nakon toga Korejci preuzimaju igralište i svako malo stavljaju Grke na muke. U ekipi Otta Rehhagela čini se postoje veliki problemi, jer su igrači često jedan drugome širili ruke, pokazujući da im nije jasno što se događa. S tako rastresenim protivnikom Korejcima nije teško igrati, a u 17. minuti sudac Hester mogao je mirne duše za Koreju dosuditi penal, nakon što je Tsung-Yonga faulirao Torosidis.

JUŽNA KOREJA - GRČKA

Udarci: 18/6
Udarci u okvir: 7/2
Posjed lopte: 50%/50%
Prekršaji: 14/12
Točna dodavanja: 333/340

U 28. minuti još jedna sjajna akcija Koreje, i zorni prikaz grčke nemoći. Vintra gubi duel s agilnim Tsung-Yongom, pa on slobodan kao ptica puca na grčki gol, a vratar Tzorvas loptu na jedvite jade izbacuje preko prečke.

Probudili su se ipak Grci pred kraj prvog poluvremena. Kapetan Karaogunis pokušao je s loptom ući pred korejskog vratara Sung-Ryonga, ali korejska mu obrana lako oduzima loptu. O igri Grka dovoljno govori i statistika na kraju prvih 45 minuta: iako su imali šest kornera, Grci su imali samo jedan udarac na gol.

U drugo poluvrijeme Grčka kreće bez kapetana Karaogunisa, koji se navodno posvađao s izbornikom Rehhagelom u svlačionici, pa na njegovo mjesto ulazi Patsatzoglou. To dakako ne doprinosi složnosti Grka na travnjaku, a Korejci i opet iskorištavaju tu činjenicu.

U 52. minuti Ji-Sung je vrlo lako oduzeo loptu Vintri i potrčao do gola, te precizno matirao Tzorvasa za 2:0. Time je praktički riješen susret, ali Koreja i dalje nastavlja tražiti put do grčke mreže. Koliko su zbunjeni Grci pokazuju još jednom, kad Du-Ri ubacuju dugu loptu pred grčki gol, a Papadopoulos i Vintra gledaju kako je Chu-Young glavom upućuje prema golu, ali na žalost Koreje ona odlazi pored vratnice.

Od Grka do kraja utakmice pokušavaju nešto izmisliti Kapetanos i Gekas, ali se rezultat ne mijenja, a Južna Koreja dolazi do zaslužene pobjede.

Nakon ipak zanimljivih 90 minuta lako je zaključiti da su Grci mnogo manje opasni no što bi se očekivalo od jednom europskih prvaka. Pobjeda Južne Koreje najzanimljivija je vjerojatno hrvatskom izborniku Slavenu Biliću i njegovim izabranicima, koji će se protiv Grka igrati u euro-kvalifikacijama.

• Bogomdani12.06.2010. u 20:34
    Uvrijeđeni "REALNI nogometni sveznalico", ne dajemo ti minuse zato "jer si realan" nego zato jer mislimo da govoriš gluposti. Nitko ti ne brani da nešto kažeš protiv Bilića ili reprezentacije - zato nemoj ni ti nama braniti da iznesemo svoje mišljenje o tvom komentaru. Vidim da si, uz to što si... [više na forumu]
    Bogomdani
  • Obrisan korisnik12.06.2010. u 17:00
    ja vam kažem,hrvatska u 9. i 10.mjesecu neće dobit izrael i grčku jer je bilić loš trener,kak je moguće da petrić,olić,kranjčar...u svojim klubovima su glavni igrači a u repki su konstantno loši,jednostavno bilić ih nezna postavit. a vi mi dajete minuse samo zato jer sam realan i jer se ovdje ne... [više na forumu]
  • cameosis12.06.2010. u 16:19
    koju ti imaš bezveznu logiku -- po tome su ukrajinci vrhunska momčad, jer su tukli engleze koji su pobijedili hrvatsku ... i tako u krug ...
    cameosis
  • Kracho12.06.2010. u 16:14
    A zakaj nije Grčkoj Kyrgiakos u obrani igral? Onaj Vintra nebi mogo igrat ni u Blaškovcu kraj Zeline...