Crnogorcima prvi susret Lige prvaka

Borna Rupnik • četvrtak, 01.07.2010.

Ovosezonsko izdanje Lige prvaka otvoreno je prvim pretkolom, u kojemu je nakon otkazane utakmice u Andori do prve pobjede došao crnogorski predstavnik...

U prvom pretkolu Lige prvaka sudjeluju četiri kluba, ali samo su dva izašla na teren. Naime, utakmice Santa Colome i Birkirkare otkazana je zbog katastrofalnog stanja terena u Andori. Malteška je momčad zbog rizika od ozljeda odbila čak i trenirati na tom terenu. Uefina se službena odluka na tu temu još očekuje.

Tako je prvi pravi rezultat upisao crnogorski Rudar iz Pljevlje. Tre Fiori iz San Marina nije bio previsoka prepreka, gosti su slavili s uvjerljivih 3:0.

Pobjednik je odlučen već u prvom poluvremenu, kada su mrežu pogodili Useni i Vlahović. Konačan rezultat postavio je Jovanović u sudačkoj nadoknadi.

Trener domaćeg sastava, Floriano Sperindio, prokomentirao je poslije utakmice: "Znali smo da igramo protiv momčadi koja je bolja od nas. Nesretno smo primili dva gola u prvom poluvremenu, premda Rudar nije imao posebno puno prilika".