1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 07.08.2010, 20:00 h, KArlovac, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.500
Suci: Šime Bugarija (Bibinje), Perica (Šibenik), Kraljević (Zadar)
Karlovac 1919
Mario Barić 7'
1:0 Split
Split

Karlovac bolji od Splita

Nikola Vlahović • subota, 07.08.2010.

U trećem kolu Prve HNL, Karlovac je na svom terenu ugostio novog prvoligaša - Split. U vrlo dobroj i dinamičnoj utakmici Karlovac je došao do minimalne pobjede, a strijelac je bio Mario Barić. Iako je Split u jednom dijelu utakmice imao loptu više u svojim nogama, Karlovac je sasvim zasluženo došao do pobjede. Gosti su svoje najbolje prilike propustili pred sam kraj utakmice.

Enes Novinić
52'
18
Ante Batarelo
78'
8
Matija Štefančić
80'
Marko Tešija
39'
18
Josip Serdarušić
60'
11
Zvonimir Deranja
71'
Ivan Katalinić

Nakon poraza od Zadra, igrači Karlovca nisu imali pravo na novi kiks, a trener Karlovčana Igor Pamić bio je uvjeren da će njegova momčad upisati novu pobjedu. S druge strane, Split je na stadion pokraj Korane stigao pun samopouzdanja nakon visoke pobjede nad Varaždinom u prošlom kolu.

Karlovac je pokušao zaprijetiti gostima odmah na početku susreta. Slobodni udarac izveo je Edin Husić, lopta je išla na Parackog, ali nije bilo opasnosti za gostujućeg vratara. U nastavku akcije su gosti krenuli u brzu kontru koja je zaustavljena prekršajem Kovačevića na dvadesetak metara od gola Karlovca. Bila je to dobra prilika za goste da ugroze gol Sunare, ali je udarac Pirića završio u živom zidu.

Ipak, Karlovac je došao do prednosti u ranoj fazi utakmice, a mrežu Vukovića u sedmoj minuti pogodio je Mario Barić. Veznjak Karlovca prihvatio je jednu loptu na desnoj strani, nitko mu nije išao u blok te je preciznim udarcem poslao u desni kut gostujućeg gola. Domaći igrači su puno bolje ušli u utakmicu, a u 14. minuti je Husić iz slobodnjaka pogodio vratnicu. Međutim, gosti su polako došli sebi te su nakon početnog šoka uspostavili terensku ravnopravnost.

Najaktivniji u redovima gostiju bio je Bučan, preko kojeg su Splićani pokušavali poravnati rezultat. Lijepu akciju Karlovčani su odigrali u 36. minuti. Kovačević je "biciklom" prošao svog braniča, ubacio pred gol Splita, ali udarac Tokića sigurno hvata Vuković. Mogli su domaćini do odmora i povećati svoju prednost. Naime, glavom je pucao Jerneić, ali lopta pogađa vratnicu gostujućeg gola. Na samom kraju prvog poluvremena Karlovac je zaprijetio iz kornera. Na ubačenu loptu je dobro skočio Juroš, međutim, vratar Splita je krajnjim naporom obranio njegov udarac.

Split je u nastavak krenuo malo aktivnije od domaćina, ali u tom razdoblju gosti nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Sunaru. Udarce su isprobali Šimić i Vidić, ali domaća obrana je otklonila te opasnosti. Ipak, Karlovac je bio blizu drugog gola u 67. minuti. Ponovno je slobodnjak izveo Husić, na drugoj vratnici je glavom pokušao Jerneić, međutim, lopta odlazi malo pored gola. Bila je to lijepa prilika za domaćine.

Dvadeset minuta prije kraja utakmice trener gostiju Katalinić, na teren je poslao bivšeg napadača Hajduka, Zvonimira Deranju, a igru je napustio branič Budiša. Kako se bližio kraj utakmice, Split je bio sve opasniji u želji da dođe do izjednačenja. Tako je u 74. minuti s 25 metara pucao Bučan, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti vratara Karlovca. Mogao je Deranja postići gol za izjednačenje, ali Sunara je još jednom pokazao da je dobar vratar.

Napadač Crvenih neometano je primio loptu u šesnaestercu Karlovca, pucao iz okreta u desni kut Sunare, ali vratar Karlovca nije se dao iznenaditi. Pritisnuli su gosti pred kraj utakmice, a odličnu je priliku pred sam kraj utakmice propustio realizirati Golubović. Opasno su Karlovčani živjeli u zadnjih pet minuta utakmice, ali nije došlo do poravnanja rezultata te je Karlovac upisao novu pobjedu. Ovacijama je domaća publika ispratila svoje "ljubimce" u svlačionicu.

• Obrisan korisnik07.08.2010. u 23:35
    Split je solidna i korektna ekipa, no ne trebaju se zanositi da su bili blizu boda... Mislim da ne pretjerujem ako kažem da je još u prvom poluvremenu trebalo biti bar 4:0 za Karlovac... Možda i najbolje prvoligaško poluvrijeme karlovca.... Doktor Karabatić maestralan!! Odlični Husić, Barić... [više na forumu]
  • Kasper07.08.2010. u 22:49
    karlovac bio puno bolji, između ostalog ponisten nam je i gol iz zaleđa koje najvjerojat nije bilo al viit cemo
    Kasper
  • KKMD07.08.2010. u 22:48
    Pa kako se uzme ;) Karlovac je bio daleko bolji, rekao je to i Katalinić na pressici, ali s druge strane ono što je Golubović promašio na kraju utakmice je pravo čudo, mene još uvijek srce štreca kad pomislim, ne vjerujem da nije bio gol :)