1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 07.08.2010, 20:00 h, Vinkovci, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Marin Mlinar (Zagreb), Matić (Zagreb), Fejer (Bjelovar)

Ante Jukić • subota, 07.08.2010.

Vinkovačka Cibalia je u susretu trećeg kola HNL-a rezultatom 1:0 svladala Inter, koji je, tako, i nakon 270 minuta nove sezone ostao bez osvojenog boda. Jedini pogodak na utakmici u 21. minuti postigao je Krešimir Prgomet.

Vlatko Šimunac
73'
20
Tomislav Božić
87'
24
Dario Rugašević
90'+3'
Stjepan Babić
46'
11
Tomislav Bosec
46'
3
Saša Balić
76'
Ilija Lončarević

Pogled na stadion uz Bosut uoči susreta Cibalije i Intera ponudio je uobičajenu sliku - odličan travnjak, oku ugodan kontrast crvene atletske staze i nebesko-plavih sjedalica na istočnoj tribini, ali i tek oko 1000 gledatelja, uglavnom onih koji dolaze na svaku utakmicu vinkovačkog prvoligaša.

Uvodni dio utakmice s dva je dalekometna pokušaja obilježio povratnik u grad na Bosutu, Mladen Bartolović. U sedmoj minuti Bartol je pokušao iz slobodnog udarca, u 12. je njegov udarac došao nakon lijepe kombinacije s Prgometom, no učinak je u oba slučaja bio isti - lopta je otišla pokraj vrata Santinija.

Vezane vijesti

Nakon Bartolovića, u prvo ime na travnjaku se prometnuo Krešimir Prgomet, koji je u 21. minuti smireno okrunio dobro proigravanje Radotića, za zasluženih 1:0 Vinkovčana. Prgomet je, inače, svoju momčad u vodstvo mogao dovesti još pet minuta ranije, ali tada se Santini istaknuo u "1 na 1" situaciji s napadačem Cibalije.

Na žalost okupljenih gledatelja, vodeći pogodak domaćina u potpunosti je umrtvio utakmicu, tako da smo do odlaska na odmor gledali pravu uspavanku. Vinkovčani su, zadovoljni stečenom prednošću, mirno kontrolirali loptu bez previše rizika u igri, dok Zaprešićani jednostavno nisu znali kako pronaći put do vrata Matkovića. Jedinu kakvu-takvu prijetnju Intera u prvom dijelu zabilježili smo u 25. minuti, kada je Gulić "opalio" volej s 20-ak metara, no bilo je to tek za popuniti rubriku "udarci prema golu".

Ono što su vidjeli svi na stadionu, vidio je, naravno, i Ilija Lončarević, koji je svoju sterilnu momčad pokušao trgnuti uvođenjem Boseca i Babića odmah na početku drugog poluvremena. Ipak, puno više od spomenutog dvojca gostima je pomogao nepromišljeni Krešimir Prgomet, napravivši potpuno nepotreban prekršaj u 54. minuti. Kako je isti bio poprilično grub, a napadač Cibalije je već imao žuti karton, značilo je to kako će domaćini u posljednju trećinu utakmice ući s igračem manje na travnjaku.

Neočekivani poklon Inter je iskoristio za uspostavljanje terenske inicijative, ali i poslije sat vremena igre Matković je praktički mogao biti neocijenjen, s obzirom da su se svi napadi gostiju odbijali od čvrste obrane Vinkovčana. Kad je vidio da su Žuti nemoćni, domaći vratar je u 65. minuti malo "zakuhao" utakmicu nepotrebnim istrčavanjem na 30 metara, no Hrnčević je ostao za korak prekratak.

Kako je Inter igrao večeras u Vinkovcima, najbolje govori podatak da je gore navedena situacija zapravo bila njihova najveća prijetnja na utakmici. Domaćini su bez većih problema do isteka 90. minute sačuvali svoju mrežu i upisali sedmi bod u novoj sezoni, dok Zaprešićani i dalje čekaju na svoj prvi.