River slavi, Boca plače

Maja Giljanović • ponedjeljak, 23.08.2010.

Boca Juniors ni u trećem kolu Aperture nije zaigrala kako dolikuje klubu koji je tijekom godina osvojio 41 službeno natjecanje, trener Claudio Borghi čupa kosu nakon što je Boca poklekla protiv dojučerašnjeg drugoligaša All Boysa. Navijači Rivera vesele Bocine muke, ali još i više slavlje protiv Independientea i druga pozicija iza Veleza.

Nakon tri kola Aperture 100 %-tnim se učinkom mogu pohvaliti samo Velez i River Plate. Velez je preuzeo čelo na tablici nakon što je u posljednjih 20 minuta slomio otpor Argentinos Juniorsa, izgledalo je da su gosti zatvorili sve prilaze svom golu, ali na koncu nisu izdržali i Velez je slavio golovima Somoze iz jedanaesterca u 70. i Silve u 75. minuti.

Vezane vijesti

Jedan gol slabiju gol-razliku ima drugoplasirani River. Trener Angel Cappa je pronašao dobitni recept protiv Independientea, Mori je u 9. minuti doveo River u vodstvo, ali slavlje na Monumentalu je utišao Silvera 10 minuta poslije. River se nije pokolebao, Mori je nepunu minutu poslije ponovno precizan, a pobjedu je zapečatio Ferrari u 25. minuti (autogol Carriza u 89. nije pomogao gostima).

Navijači Rivera slave, Bocini tuguju. Dojučerašnji drugoligaš All Boys je golovima Matosa iz jedanaesterca u 30. i Domingueza u 40. minuti skinuo skalp igračima Claudija Borghija, Boca je u nastavku pritiskala, ali se nije dokopala niti utješnog gola i skliznula je na predzadnje mjesto ispred tek Tigrea koji ni u trećem kolu protiv Newell's Old Boysa nije osvojio prvi bod.

Apertura, 3. kolo:
All Boys - Boca Juniors 2:0, River Plate - Independiente 3:2, Newell's Old Boys - Tigre 2:0, Arsenal - Huracan 2:0, Velez - Argentinos Juniors 2:0, Gimnasia La Plata - Colon 0:0, Racing - San Lorenzo 1:2, Godoy - Olimpo 1:0, Banfield - Estudiantes 0:0, Quilmes - Lanus 1:1