Iznenađenje na startu

Damir Žbulj • ponedjeljak, 23.08.2010.

Subotnjim utakmicama započela je nova sezona 3. Hrvatske nogometne lige - Istok, a iznenađenje se dogodilo već u prvom kolu jer je Lipik na domaćem terenu ispustio vodstvo od 2:0 na poluvremenu i na kraju susreta upisao neočekivani poraz…

Na Gradskom stadionu u Bjelovaru istoimeni domaćin ugostio je momčad preloške Mladosti i uvjerljivo slavio s 3:1. Momir Ljubić domaće je doveo u vodstvo u 20. minuti susreta. Samo pet minuta kasnije na 2:0 povisio je Pečar. Konačni rezultat prvog poluvremena postavio je Zvonimir Pavleković, pogotkom u 44. minuti. Na odmor se otišlo s zasluženom prednošću Bjelovaraca od 3:0. U drugom poluvremenu Mladostaši su jedino uspjeli ublažiti poraz. Pogotkom Hrešća u 52. minuti gosti su uspjeli smanjiti rezultat, ipak do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

Podravina je naizgled rezultatski lagano nadigrala Croatiu, međutim do poluvremena mreže su mirovale, a sva četiri pogotka na susretu Ludbrežani su postigli u drugom dijelu. Nakon starta Milkovića u 47. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaće, a najstrožu kaznu realizirao je Golenja, koji je na poluvremenu ušao u igru umjesto Krušelja. Deset minuta kasnije na 2:0 povisio je Jurica Vručina. Do kraja susreta jednosmjerna utakmica. Za 3:0 pogodio je Vukina, a na konačnih 4:0 povisio je Dejan Slunjski u 88. minuti susreta.

Na Gradskom stadionu u Koprivnici pobjeda gostiju iz Nedelišća. Na poluvrijeme se otišlo s početnih 0:0, ali zato u nastavku sadržajna utakmica. Rezultatski preokret, crveni karton za domaće i dva kaznena udarca za goste. Poveli su domaći zgoditkom Bartolića u 59. minuti. Na 1:1 poravnao je Denis Golubić u 70. minuti susreta. U posljednje dvije minute regularnog dijela, dva jedanaesterca za goste. Najstrože kazne realizirali su Jagec u 88. i Balent u 90. minuti utakmice. Uz oštru i nervoznu igru, na susretu je podijeljeno osam žutih kartona, a zbog udaranja protivničkog igrača laktom u glavu isključen je Bulić u 90. minuti susreta.

U Otoku lagana pobjeda domaćih. U 38. minuti susreta za vodstvo Otoka pogodio je Danijel Kuzmić. Tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku još dva zgoditka, oba u mreži Križevčana. U 53. minuti na 2:0 je povisio Prnjak, a konačnih 3:0 djelo je Komljenovića u 69. minuti susreta.

U izjednačenom susretu Belišća i NAŠK-a, minimalna pobjeda domaćih. Pobjedonosni pogodak za Belišće postigao je Petar Vurdelja u 39. minuti susreta. Momčadi Slavije i Graničara u Pleternici su podijelile bodove i odigrale nepopularnih 0:0.

Đakovo je na svom terenu ugostilo Olimpiju. Poveli su domaći već u petoj minuti susreta. Pogodak je postigao Ivan Grgić. U 24. minuti izjednačenje za Olimpiju, kada se u strijelce upisao Vuka. Odmah po početku drugog dijela, zgoditak za Đakovo. Kazneni udarac u pogodak je pretvorio Mario Barišić, a 2:1 je ostalo do završetka susreta.

Mladost iz Cernika je pomalo iznenađujuće došla do sva tri boda kod prošlosezonskog prvaka. Domaćini su na poluvremenu vodili 2:0 i sve je upućivalo na laganu pobjedu Lipika. Golovima Martinovića, Lukšića i Pavelića, koji je za konačnih 2:3 realizirao najstrožu kaznu u 88. minuti susreta, Cerničani su odlično otvorili trećeligašku sezonu.

Slobodnica je u nedjelju igrala susret protiv Slatine. Uvjerljivom igrom domaćin je došao do svoje prve pobjede. U šestoj minuti povela je Slobodnica pogotkom kapetana Ravlića. Na 2:0 povisio je Lilić u 24. minuti prvog dijela. U nastavku po pogodak sa svake strane. Za 3:0, iz kaznenog udarca, svoj drugi pogodak na susretu zabio je Ravlić, a poraz gostiju ublažio je Ozren Vurdelja u 74. minuti utakmice.