Ulazak Smrekara pun pogodak

Maja Giljanović • subota, 28.08.2010.

Bivši varteksovac Matija Smrekar odigrao je posljednjih 10-tak minuta na gostovanju svog Sedana u Angersu i nepunih 120 sekundi nakon ulaska postigao prvenstveni prvijenac. Igor Prahić nije sudjelovao u čistoj 3:0 pobjedi Sedana, a Josip Tadić u Grenobleu u ponedjeljak dočekuje Le Mans.

Matija Smrekar je prvi gol za Sedan otkad je potpisao iz Varteksa postigao koncem srpnja u utakmici prvog kola Liga-kupa protiv Nimesa, bivši varteksovac je nakon 0:0 u 120 minuta preuzeo odgovornost i zabio iz penala, ali Sedan je na koncu izgubio 4:5.

Prvi prvenstveni gol 21-godišnjak je postigao u petom kolu na gostovanju u Angersu. Smrekar je utakmicu počeo na klupi za pričuve i na travnjak ušao tek u 83. minuti, ali mu je trebalo manje od 120 sekundi da se upiše na semafor i opravda povjerenje trenera Landryja Chauvina.

Bio je to završni udarac po ambicije Angersa kojeg je prethodno na spavanju dvaput uhvatio Allart, 24-godišnji napadač je loptu iza leđa golmana Angersa Hiaumeta poslao u 11. i 70. minuti, a drugi bivši varteksovac Igor Prahić nije konkurirao za ulazak u igru.

Sedan je nakon pet kola na petom mjestu četiri boda iza Toursa i bod iza Eviana, Boulogne i Troyesa, a Grenoble Josipa Tadića koji svoju utakmicu protiv Le Mansa igra tek u ponedjeljak je na začelju.