Poraz Villarreala, slavlje Espanyola

Nikola Vlahović • nedjelja, 29.08.2010.

U nedjelju su u poslijepodnevnom terminu odigrane četiri utakmice prvog kola Primere. Villarreal je iznenađujuće izgubio od Real Sociedada, dok je Espanyol svladao Getafe. Ostale dvije utakmice završile su bez pobjednika.

Espanyol je u ljetnom prijelaznom roku doveo trojicu igrača od kojih se očekuje da zaista budu pojačanja. Obranu je pojačao Felipe Mattioni, vezni red Jesus Datolo, a napad Sergio Garcia. Getafe je ostao bez svoja dva najbolja igrača, Pedro Leon je otišao u Real Madrid, a Roberto Soldado u Valenciju. Gledatelji su na stadionu Cornella - El Prat pogodak vidjeli u 34. minuti, a domaće navijače obradovao je Osvaldo. Napadač Espanyola svladao je vratara gostiju nakon asistencije Callejona. Espanyol je bio aktivnija momčad i svoju su nadmoć u 55. minuti okrunili i drugim golom, a strijelac je ponovno bio Osvaldo. Ipak, Getafe se u 62. minuti vratio u utakmicu nakon što je stoper Espanyola, Ernesto Galan Inigo, poslao loptu u vlastitu mrežu. U sudačkoj nadoknadi Getafe je primio i treći gol, a pobjedu Espanyola potvrdio je Jesus Datolo.

SASTAV VILLARREALA

Villarreal je utakmicu krenuo u formaciji 4-2-3-1, a na teren su istrčali sljedeći igrači: Lopez, Angel, Musacchio, Marchena, Capdevila, Bruno, Senna, Cani, Valero, Cazorla, Rossi. Kasnije su u igru ušli još Montero, Nilmar i Marcos Ruben.

Deportivo je ovo ljeto kupio petoricu igrača, dok Zaragoza spada među one klubove koji su najmanje poslovali ovo ljeto. Tako je dres Zaragoze obukao vratar Leo Franco i Mađar Pinter. Prvo poluvrijeme prošlo je u dosta izjednačenom ritmu, a obje momčadi su imale dva udarca u okvir protivničkog gola, ali nije došlo do promjene rezultata. Drugih 45 minuta odigrano je u istom tempu kao i prvo poluvrijeme. Međutim, igrači ni jedne ni druge momčadi nisu pronašli put du suparničke mreže te je utakmica završila bez pogodaka, 0:0. Naš Marko Babić nije se našao niti na klupi Zaragoze.

Trener Osasune, Jose Antonio Camacho, posložio je vrlo zanimljivu momčad te je u klub doveo Soriana, Riesgoa, Damiju, Lekića i Lolu. S druge strane, Almeria je dovela trojicu igrača koji tek trebaju pokazati da imaju kvalitetu za španjolski nogomet. Osasuna je u ovu utakmicu ušla kao favorit, međutim, nakon prvih 45 minuta semafor je i dalje pokazivao 0:0. U nastavku je Osasuna i dalje pritiskala goste, ali igrači Almerije uspjeli su se obraniti od svih napada Osasune i na kraju doći do boda. Na samom kraju utakmice Almeria je ostala s igračem manje jer je crveni karton dobio Carlos Garcia.

Dinamov protivnik u Europskoj ligi, Villarreal, ovo ljeto rastao se čak sa devetoricom igrača, a obranu su pojačali dovođenjem iskusnog Marchene te su u klub vratili Borju Valera i Altidorea, koji su bili na posudbi. Real Sociedad se u prvoligaško društvo vratio nakon tri godine, a pošto im je napad bio najlošiji dio momčadi pojačali su ga sa Raulom Tamudom i Llorenteom. Žuta podmornica imala je inicijativu u prvom poluvremenu, međutim, svoju nadmoć nisu uspjeli iskoristiti te se na odmor otišlo s istim rezultatom kao na početku utakmice. Ipak, u nastavku su domaćini bolje stajali na terenu i u 57. minuti su poveli. Nakon asistencije Llorentea, vratara Villarreala svladao je Xabi Prieto. Imao je Villarreal do kraja utakmice par prilika za poravnati rezultat, ali do toga nije došlo te je novi prvoligaš upisao tri boda na otvaranju sezone.