Atlético Madrid 4:0 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Kun Aguero "glumio" Lionela Messija

Nikola Vlahović • utorak, 31.08.2010.

Zadnju utakmicu prvog kola španjolskog nogometnog prvenstva odigrali su Atletico Madrid i Sporting Gijon. Domaćini su se bez većih poteškoća obračunali sa momčadi našeg Mate Bilića te su slavili s 4:0. Junaci Atletica bili su Forlan i Kun Aguero.

Nakon što su svladali Inter i osvojili europski Superkup, nogometaši Atletica u sklopu prvog kola Primere na svom su terenu ugostili Sporting Gijon. Mate Bilić, kojega Slaven Bilić nije zvao za početak kvalifikacija za Europsko prvenstvo, nije se našao u početnoj postavi te je svoju priliku čekao na klupi.

Atletico je dobro krenuo u utakmicu i već je u 11. minuti došao do prednosti. Nakon jedne odbijene lopte sa vrha šesnaesterca silovito je opalio Jurado i matirao vratara Sportinga. Mogli su gosti u 23. minuti poravnati rezultat. Naime, nakon ubačaja iz kuta dobro je skočio netko od igrača Sportinga, ali je vratar Atletica De Gea odličnom intervencijom odbio loptu u korner. Tri minute nakon toga iz daljine je pokušao David Barral, ali De Gea se našao na pravom mjestu.

Kako je vrijeme odmicalo igrači Sportinga sve su više prijetili vrataru Atletica, a jedan od aktivnijih bio je David Barral, koji je u 31. minuti imao dobru šansu za poravnanje rezultata, međutim, De Gea je još jednom dobrom intervencijom sačuvao svoju mrežu. U 38. minuti cijeli Vicente Calderon ustao je i zapljeskao na drugom golu Atletica kojeg je zabio Forlan. Međutim, nije se pljeskalo toliko golu, koliko potezu Kuna Aguera. Naime, Argentinac je uzeo loptu na dvadesetak metara i u stilu Lionela Messija sjurio se prema suparničkom golu i nanizao četiri protivnička igrača, na kraju se malo spetljao i lopta je došla do Forlana koji je lagano posprema u mrežu.

Prvu dobru priliku u drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli u 59. minuti. Ponovno se Kun Aguero dobro oslobodio svog čuvara i uputio nezgodan udarac, ali je Juan Pablo efektnom paradom odbio loptu u korner. Utakmica je bila gotova u 62. minuti, kada je za 3:0 zabio Forlan, bio je to drugi gol Urugvajca na utakmici. Po desnom boku je prošao Tomas Ujfaluši i ubacio pred gol Sportinga, a najbolje je reagirao Forlan i tako povećao prednost svoje momčadi. U sudačkoj nadoknadi odličnu večer Atletica okrunio je Simao. Portugalac je sa vrha šesnaesterca ciljao desne rašlje i pogodio ih je, prekrasan gol Atleticovog veznjaka za 4:0.

Sporting je puno gore odigrao drugo poluvrijeme nego prvo te nije uspio ozbiljnije zaprijetiti domaćem vrataru. S druge strane, Atletico Madrid se potpuno razigrao, a odličnu utakmicu odigrali su Forlan, Kun Aguero i Reyes. Domaćini su sasvim zasluženo došli do visoke pobjede te su na najbolji mogući način otvorili novu sezonu. Strateg Sportinga našeg Matu Bilića nije uvodio u igru.