Racing Santander 0:3 Barcelona
Barcelona

Barcelona krenula silovito

Nikola Vlahović • nedjelja, 29.08.2010.

Barcelona je novu sezonu otvorila protiv Racing Santandera. Guardiolina momčad bez većih problema došla je do tri boda, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvih 45 minuta. U nastavku se u ljestvicu strijelaca upisao i David Villa i tako debitirao na najbolji mogući način.

Barcelona je za novu sezonu napadačke redove pojačala sa Davidom Villom, bivšim napadačem Valencije, ali je pred početak Primere ostala bez Zlatana Ibrahimovića, koji je preselio u Milan. Ždrijeb je odlučio da Barca u prvom kolu mora gostovati kod Santandera, momčadi koja se prošle sezone do zadnjeg trena borila za očuvanje prvoligaškog statusa.

Igrači Barcelone silovito su krenuli u utakmicu i već su u drugoj minuti vodili 1:0. Lionel Messi primio je jednu loptu na dvadesetak metara, sjurio se prema golu Santandera te majstorski prebacio domaćeg vratara za vodstvo svoje momčadi. Domaćini su prvi put zaprijetili vrataru Barcelone u 13. minuti. Iz daljine je silovito pucao Kennedy, ali je Victor Valdes bio na pravom mjestu. Imao je Messi veliku priliku za povećanje vodstva u 29. minuti, ali u zadnji čas je netko od domaćih igrača blokirao njegov udarac te je lopta otišla u korner.

Igrala se 32. minuta kada je Barcelona postigla i drugi gol, a strijelac je bio Iniesta. Vratar Santandera boksao je jednu lopta koja se odbila na dvadesetak matera, prihvatio ju je Iniesta i lukavo prebacio istrčalog Tonu za veliko slavlje gostiju. Međutim, mogli su domaćini odmah smanjiti rezultat nakon što im je sudac svirao jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Mohammed Tchite, ali Valdes ga je pročitao i obranio njegov udarac.

Barca je u drugom poluvremenu nastavila s dominacijom, a mnoštvo sitnih dodavanja stvaralo je dosta problema domaćoj momčadi, koja nikako nije uspjevala pokriti sve gostujuće igrače. Onda su u 62. minuti svi igrači Barcelone poletjeli u zagrljaj Davidu Villi. Naime, tada je Villa zabio svoj prvi pogodak za Barcelonu u službenoj utakmici, lijep debi za španjolskog reprezentativca. Villa je glavom matirao vratara Santandera nakon dobrog ubačaja Danija Alvesa.

Iako je imala prednost od 3:0, Barcelona je i dalje napadala kao da je 0:0, a u nekoliko je navrata domaćine spasio vratar koji je imao par dobrih intervencija. Igrači Santandera rijetko su pucali prema vratima Barce, ali kad se to dogodilo uvijek je trebao reagirati Victor Valdes. Tako je u 82. minuti silovito pucao Pedro Munitis, međutim, Valdes se ponovno iskazao odličnom obranom.

Ponovno su domaćini zaprijetili pred kraj utakmice, ali vratar Barcelone je još jednom pokazao zašto spada među najbolje vratare na svijetu. Barcelona je dominirala cijelu utakmicu te je sasvim zasluženo došla do uvjerljive pobjede. Igrači Santandera su se trudili koliko su mogli, ali ovako raspoloženoj Barci ne bi mogle zapeti ni puno jače momčadi.

• Obrisan korisnik30.08.2010. u 13:17
    Gleda sam sinoc samo prvo poluvrijeme. Barca jako dobra, ali mogu i hoce još puno bolje. Vidim da se u tekstu ne spominje očito krivo dosuđen penal za Racing. Maxwell je možda napravio prekršaj ali barem 4 metra izvan kaznenog prostora, igrač Racinga je nastavio trčat i ubacio se u kazneni prostor... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.08.2010. u 10:30
    šteta što nisu villu doveli prošle sezone.. mislin da će im on biti pun pogodak, super se slaže s messijem za razliku od ibre koji se nikako nije moga uklopiti u barcin sustav igre..
  • danchy30.08.2010. u 09:51